Refleksoloji Kursu

REFLEKSOLOJİ KURSU


El ve ayaklarımızda, tüm organların refleks noktaları bulunmaktadır. Refleksoloji Kursu, tüm organların son sinir uçları olan bu noktaları manuel olarak uyarma tekniğidir. Başta beyin olmak üzere solunum sisteminden boşaltım sistemine kadar tüm organların refleks noktaları baskı ile uyarılmakta ve bedende fiziksel bir rahatlama sağlanmaktadır. Ayaktan yapılan uyarı öncelikle merkezi sinir sitemine ve oradan da beyne ulaşır, rahatsızlık hissedilen organdaki sorunlar vücudun kendi kendini tedavi etmesi ile son bulur.

Birçok hastalığın kaynağı strestir ve strese neden olan olumsuz duygu ve düşünceler, insan vücudunun dengesini bozar. Dengesi bozulan beden, verimli çalışamadığı için sinir akışı kesintiye uğrar. Refleksolojide ayaklara uygulanan baskılarla, her bir noktanın bağlı olduğu organlarda rahatlama görülür.

Sağlıklı bir bedende sinir sistemi optimum düzeyde çalışır. Tüm vücudu dolaşan sinir ağlarındaki gevşeme, sinir ve damarlarda rahatlamayı sağlayacağından baskı yok olur ve neticede çok daha fazla oksijen vücuda yayılır. Doğal bir tedavi yöntemi olan refleksoloji, koruyucu bir yöntem olmanın yanında birçok nörolojik rahatsızlıklarda da mükemmel sonuç vermektedir.

ETKİLİ OLDUĞU RAHATSIZLIKLAR

– Migren

– Depresyon, panik atak

– Felç ve tramvalar

– Spastik bozukluklar

– Otizm

– Bel-boyun fıtığı

– Romatizma ve eklem ağrıları

– Gelişim geriliği

– Alt ıslatma

– Konuşma bozukluğu

– Kabızlık

– Vajinismus, erken boşalma, cinsel soğukluk

– Hormonal bozukluk

– Sinir sıkışmaları

– Yürüme bozukluğu

– Kas hastalıkları

Kan dolaşımını hızlandıran ve büyük bir rahatlık sağlayan refleksoloji, vücudu toksinlerden arındırdığından detoks etkisi vardır. Stresin neden olduğu baş ağrılarını hızlı bir şekilde yok etmekte, eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Bol oksijenli gıda alan vücutta, yaşlanma belirtileri geç görülür. Bağışıklık sistemi güçlendiğinden hastalıklara olan direnç artar. Tüm organların daha verimli çalışmasını sağlar. Özellikle cerrahi işlemlerden sonra vücudun çabuk toparlanması için olumlu etkisi büyüktür.

Kas ve tendon spazmını azaltarak rahatlamayı sağlar. Yağ ve ter bezleri daha aktif hale gelir, cilt nemlenir ve cilt tonu düzelir. Kan basıncını düzenlediğinden ağrı ve acılar azalır. Hormonları düzenleyerek adet sancılarını ve menopoz öncesi gerginliği giderir. İdrar yolu iltihaplarını iyileştir, hastalık oluşumunun önüne geçer. Konsantrasyon arttırıcı ve duygusal dengesizlik düzenleyicidir.

TEDAVİ SÜRELERİ

Hastalığa göre farklı sayılarda seanslar uygulanır. Bel fıtığına genelde 20 ila 30 arası seans uygulanmaktadır. Her bir seans süresi yine hastalığa göre değişmekle birlikte, 20 ila 40 dakika arası uygulanmaktadır. Refleksolojiden faydalanmak ve şifa bulmak için iyi bir uzmana gidilmeli ve hastalık derecesine göre uzmanın tavsiye ettiği seanslar alınmalıdır.

Sinir uçlarının 7.000 adedinin ayak tabanında olduğu düşünülürse, refleksolojinin ne kadar önemli bir doğal şifa kaynağı olduğu daha iyi anlaşılabilir. Ayaklar tüm meridyen kanallarının son bulduğu bir noktadır. Bloke olan enerjilerin çözüldüğü ve bedenin kendi kendini iyileştirdiği refleksoloji, fiziksel, ruhsal ve duygusal rahatlama sağlayan ve tarihi Mısır firavunlarına dayanan bir tedavi yöntemidir.

Whatsapp Destek
Gönder