Protez Tırnak Eğitimi

PROTEZ TIRNAK KURSU

Protez Tırnak Eğitimi ile Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamayı öğrenerek, kendinize yeni bir meslek edinebilirsiniz !


 

YASAL UYARI !!!

Eğitim almış olduğunuz kurumun, eğitim vermeye yetkisi olup olmadığını ve Milli Eğitim Bakanlığı’ nın ruhsatı olup olmadığını mutlaka sorgulayınız ! Böylelikle kaçak eğitim veren kurumlardan eğitim alarak, sertifika verdiklerini iddia eden ancak hiç bir geçerliliği  ve niteliği olmayan belgelerle dolandırmaya çalışan bu kurumların mağduru olmamış olursunuz !

Konunuzda ehliyet mahiyetinde verilen sertifikalar; ancak kurs şartlarını yerine getiren, kursu başarı ile tamamlayan ve sınava girerek bu belgeyi almaya hak kazanan kursiyerlerimize verilir.


Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak ne yazık ki ülkemizde Amerika ya da Avrupa ülkelerine kıyasla çok gelişmemiştir. Son yıllarda popülerliği artan bu uygulama, özellikle tırnaklarını uzatamayan veya sürekli bakımlı görünmesini isteyen kişiler tarafından gittikçe rağbet görmektedir. Protez tırnak ile tırnaklarınız her daim bakımlıdır.


Protez Tırnak nedir ? 

Protez Tırnak; takma tırnaktan farklı olarak tırnak ucuna özel bir malzeme kullanılarak yapılan ek uzantılardır. Tırnak ucuna yapıştırılan bu tırnaklar, iki farklı yolla uygulanır. Bu uygulamalardan biri akrilik sistem adı verilen, akrilik malzeme kullanılan sistemdir. Bir diğeri ise genelde daha fazla tercih edilen jel sistemdir.

Protez Tırnak işlemi sadece tırnak ucunuza uygulanır. Böylece tırnağınızın doğal büyümesi ve hava alması engellenmemiş olur. Protez Tırnak işlemini tercih eden kişiler; tırnaklarının sürekli bakımlı gözükmesini isteyen kişiler dışında, bazı yapısal bozukluğu olan, tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnaklarında renk ve şekil bozukluğu olan ya da bunların dışında tırnağını uzatmak isteyen ancak kırılmalar yüzünden başaramayan, en son olarak da estetik olduğunu düşünerek, manikür için harcadığı zamanı kurtarmak isteyen kişilerdir.

2 hafta sonra, kısa bir süre alan bir bakım yaptırmanız sonucunda protez tırnaklarınızı uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Günümüzde Protez Tırnak işlemini yapan salon sayısı artmakta olup, eğitimli personeller sayesinde bu uygulamalar eskiye oranla çok daha popüler olmaya başlamıştır. Protez tırnak size bir ay boyunca oje derdini unutturmakta ve son derece bakımlı ve parlak tırnaklar vaat etmektedir.

Oje sürme, ojenin bozulması gibi dertler yüzünden tırnaklarımızı saklama derdine son ! Ojeniz her zaman ilk günkü gibi olur. Aynı zamanda bir nevi protez tırnak uygulaması olan kalıcı oje de son zamanlarda gitgide popülerliğini arttırmış ve yoğun talep görmeye başlamıştır.

Oje gibi sürülen ancak, UV cihazlarında kurutulan kalıcı ojeler 2-3 hafta tırnakta kalmakta ve son derece bakımlı durmaktadır. Firmamız kalıcı oje ve protez tırnak malzemelerinin ithalatını yapmakta olup, malzeme ve eğitim konusunda diğer güzellik salonlarına da hizmet vermektedir.

Jel sistemin ana fikri ise; tırnak ucuna takılan protez sonrasında bir kaç kat jel malzeme ile doldurularak, tırnağın şekillendirilmesidir. Protez Tırnak işleminin takma tırnak işleminden farklı olmasının ve daha sağlıklı olmasının sebebi, takma tırnak gibi tırnağınızın tümüne yapıştırılarak uygulanmamasıdır.