Profesyonel Dövme Kursu


PROFESYONEL DÖVME KURSU

 Siz de Dövme Sanatçısı Olabilirsiniz !

Profesyonel dövme sanatçısı olmak isteyenler için hazırlanan kurs programımızın içeriği aşağıda belirtilmiştir. Eğer siz de bu sanata gönül verdiyseniz ve bu meslekte büyük bir ilerleme kaydetmek istiyorsanız  T.C. MEB Çiğdem Sarp Akademi yi tercih edebilirsiniz.


25 Saatlik (5 gün) Profesyonel Dövme Kurs Programı

  • Teorik ders (dövme tarihi, anatomi, renk bilgisi, hijyen, tüm dövme malzemelerinin anlatımı, dövme sonrası bakım gibi bilgileri kapsar)
  • Dövme malzemelerinin kurulumu ve ayarlamaları
  • Dövme tasarlama ve desen oluşturma
  • Kopya/transfer alma
  • Suni deri üzerinde çalışmalar (temel çizgi teknikleri, ışık, gölge ve dolum teknikleri, renkli çalışma teknikleri)
  • İnsan üzerinde çalışma
                      

Kursumuz; Cumartesi günleri saat 15:00-18:00 arasıdır.


Çiğdem Sarp Akademi İle Dövme Uygulayıcılığı Eğitimi

Dövme yaptırmanın ve dövme sanatçılığının tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. Oldukça eski dönemlerden beri özellikle Avrupa ülkelerinde çok yaygın olarak görülen dövme anlayışı, yavaş yavaş ülkemizde de yaygınlaşmaktadır. Bir zamanlar bir meta veya bir tabu olarak görülen dövme sanatı ve dövme sanatçılığı, zamanla bu anlayışı yıkmış ve genel olarak bir kültür haline gelmiştir.

Bunun yanı sıra dövme sanatı ve dövme sanatçılığı, zamanla saygı duyulan bir sanatsal çalışma ve bir kültür olarak kabul görmüştür. Neredeyse herkesin kendine ait bir hikâyesinin en özet anlatımı olan dövmeler, vücutta birçok farklı bölgede ustaca işlenmiş ve bu kültür zamanla ilgi görmeye başlamıştır. Ancak, dövme sanatçılığı, oldukça beceri gerektiren bir meslektir. Bu anlamda yapılacak çalışmalar özen ve dikkat istediğinden, dövme sanatçıları dövme eğitimi almış kişiler olmalıdır.

Siz de Dövme Sanatçısı Olabilirsiniz !

Biraz da olsa görsel anlamda yeteneğe sahip, azimli ve hırslı olan herkes alacağı eğitimden sonra alanında uzman bir dövme sanatçısı olabilmektedir. Bunun yanı sıra dövme sanatçılığı, üzerinde yeterli eğitim ve tecrübe edinilirse oldukça karlı ve yüksek kazançlar elde edilebilecek bir meslektir. Bu anlamda bir dövme sanatçısı olmak ve insanların hayat hikayelerini, sevdiklerinin isimlerini, hatıralarını, anlam verdikleri objeleri insan bedeni üzerinde bir sanatsal çalışmaya dönüştürmek isteyen, aradığı marjinal bakış açısını bu şekilde değerlendirecek kişiler için Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde vermiş olduğumuz özel dövme sanatı ve dövme sanatçılığı eğitimlerimiz ile müşterilerimizin iyi birer dövme sanatçısı olmaları için hizmet vermekteyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ve yine aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığı onayında yürütmüş olduğumuz dövme sanatı ve dövme kursunu, alanında uzman ve sertifika sahibi dövme sanatçısı uzmanlarımız tarafından Çiğdem Sarp Akademisi bünyesinde öğrencilerimize sunmaktayız. Öğrencinin durumu ve becerilerine oranla değişen ama ortalama 6 gün ve toplamda 25 saat süren eğitimlerimizde, dövme kursu ve dövme sanatçılığı öğrencilerimize görsel ve teknik resim bilgilerinin yanı sıra, pratik çalışmalarda da hizmet vererek, alanında uzman dövme sanatçılarını yetiştiriyoruz.