Podoloji Kursu (Medikal Ayak Bakımı )

T.C. MEB SERTİFİKALI PODOLOJİ KURSU

Son zamanlarda hızla yaygınlaşan podoloji, ayak sağlığının korunması ve ayak hastalıklarının tedavisi ile ilgili hizmet sunan bir sağlık dalıdır. Ülkemizde yeni tanınmasına rağmen, birçok kurum podoloji kursu vererek uzmanlar yetiştirmekte ve kursiyerleri meslek sahibi yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı Çiğdem Sarp Akademi, kursiyerlerine verdiği geçerli eğitim sertifikaları ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Ayak uzmanı olmak isteyen adaylar kurs bitiminde sınava girerek sertifika almakta ve kendi işini kurmaya ya da bir güzellik merkezinde uzman olarak çalışmaya hak kazanmaktadır.


 

Ayak sağlığı merkezlerinde, güzellik salonlarında veya kendi iş yerinde ayak bakım uzmanı olarak çalışmak ve meslek edinmek isteyenler için, kaliteli ve işinin ehli eğitmenlerimizce ayak bakım kursu veriyoruz. Kurslarımızla ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle irtibata geçebilirsiniz. Eğitim süresince tüm ayak sorunları ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi sahibi olacak, MEB ruhsatlı kurumumuzun vereceği sertifikalarla geleceğinize yön vereceksiniz. Her bir kursiyerimiz kliniklerde veya güzellik merkezlerinde çalışarak geleceğini kurmakta, tırnak batmasından, topuk dikenine kadar tüm ayak sorunları ve bu sorunlarla baş etme yöntemlerini öğrenerek meslek sahibi olmaktadır.

Günümüzde kadın ve erkek birçok insanın yaşadığı tırnak batması probleminin, yanlış ayakkabı seçiminden tırnak mantarına, yanlış kesimden yanlış maniküre kadar olası nedenlerini öğrenecek, diyabet hastalarının ayak bakımını en ince detayına kadar bileceksiniz. Oldukça kolay bulaşan fakat kronikleşerek kolay geçmeyen ayak mantarı için neler yapılması gerektiğini kursumuzda tüm detayları ile görecek, tırnak mantarı ve çatlak topuk tedavisinde bilgi sahibi olacaksınız.

En rahatsız edici ayak sorunlarından olan nasırlar ve siğillerin neden oluştuğunu ve tedavi yöntemlerini, profesyonel eğitmenlerimizden en detaylı şekilde öğreneceksiniz. Firmamız sektörün en güvenilir ve en kaliteli hizmetini sunan ve kursiyerlerine bir gelecek hazırlayan işinin ehli bir güzellik merkezidir.

Whatsapp Destek
Gönder