İpek Kirpik Eğitimi

İPEK KİRPİK EĞİTİMİ

  İpek Kirpik Uygulaması Kimler Tarafından Yapılır?

İpek kirpik, tek seansta yapılan kısa bir işlemdir ancak hassasiyet gerektirmektedir. Bu yüzden profesyonel olarak İpek Kirpik Eğitimi almış kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. İpek kirpik konusunda uzman kişiler tarafından verilen teorik ve pratik eğitimler sonrasında almaya hak kazanacağınız sertifika sayesinde, sizler de bu işin uzmanları arasında yer alabilirsiniz.


Set 1  Tekli Takım

Set 2 Tekli Takım + Hazır 3D Kirpik takımı

Set 3 Tekli Takım + Hazır 3D Kirpik takımı+ Volum Kirpik Takımı Eğitimlerini içerir


Konunuzda ehliyet mahiyetinde verilen sertifikaları; ancak kurs şartlarını yerine getiren, kursu başarı ile tamamlayan ve sınava girerek bu belgeyi almaya hak kazanan kursiyerlerimiz almaya hak kazanır.

Kadınlar her daim güzel ve bakımlı görünmek isterler. Bunun için birçok kozmetik ürün kullanarak güzelliklerine güzellik katmak isterler. Özellikle makyaj yapmak kadınlar için bir tutkudur. Son yıllarda ise makyaj ve bakım alanında yeni teknikler geliştirilmiş durumda. İpek kirpiğin de ülkemizde kullanımı henüz yeni sayılabilecek bir tekniktir.

Kusursuz ve etkileyici bakışlar, kadınlar için en büyük silahtır. Etkileyici bakışların anahtarı ise dolgun, kıvrık ve upuzun kirpiklere sahip olmaktır. Dış görünüme önem veren, modern çizgiler ile kendisini belli eden kadınların tercihi artık ipek kirpikler ! Bakışları daha etkileyici hale getirmek için takma kirpik yerine artık ipek kirpik kullanılmaktadır. İpek kirpik uygulaması ile birlikte pahalı maskaralar, ağır ve rahatsız edici takma kirpiklerin kullanımına son verilmiş durumdadır.


ipek Kirpik Eğitimi ipek Kirpik Eğitimi

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

İpek kirpik uygulamasını gerçekleştirmek için özel bir eğitim gerekmektedir. İşin uzmanı bir kişi tarafından yapılan uygulama yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. Özel bir yapıştırıcı sayesinde kirpiklere tek tek ipek kirpik takılmaktadır. Kirpikler; bakımlarının düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılması durumunda aylarca kullanılabilir. İki veya üç haftada bir uzmanın önerdiği ürünlerle ve önerdiği bakım biçimine göre bakımının yapılması gerekiyor. İpek kirpiklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Boyuna göre, uzunluğuna göre, kıvrımına göre ayrılan çeşitlerin hangisini istediğinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Eğer ki çok hassas ve alerjik bir bünyeye sahipseniz bunu işin uzmanı ile paylaşmanız gerekmektedir.

İşlemi yapacak olan uzman herhangi bir yan etki yapmaması adına bir gün öncesi cildinizin vereceği reaksiyonu gözlemlemek adına her iki göze de birer tane ipek kirpik takarak deneme yapabilir. İpek kirpik takmanın en büyük avantajı ise makyaj yaparken rimel sürmenize gerek kalmamasıdır. İpek kirpik yapay görünümün aksine oldukça doğal ancak etkileyici bakışlara kavuşmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda ipek kirpik taktırdıktan sonra denize veya havuza girmenizde herhangi bir sakınca yoktur. İpek kirpikleri çıkartmak için ise herhangi bir uygulamaya gerek yok. Bakım sıklığına ve düzenine göre haftalar veya aylar içerisinde kendiliğinden dökülecektir.