Lazer epilasyon uygulaması hakkında

Lazer epilasyon olarak adlandırılan estetik uygulamanın amacı kadın ve erkeklerin vücutlarında yer alan ve kendilerine rahatsızlık veren istenmeyen tüyleri hızlı ve etkili bir şekilde yok etmektir. Lazer epilasyon üsküdar nı arayarak bu uygulama hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

Bu uygulama sırasında adından da anlaşılacağı gibi lazer ışığı kullanılmaktadır ve uygulamada kullanılan lazer ışığının sahip olduğu dalga boyu insan vücudu üzerinde yer alan kılların renk almasını sağlayan ve melanin olarak adlandırılan pigmentleri etkileyecek derecededir. Son yıllarda üretilen lazer epilasyon cihazlarının soğutma özelliği sayesinde uygulama sırasında kişi uygulama yapılan bölge ve civarında herhangi bir ısı yada yanma hissetmez.

Lazer ışığı yalnızca kıl köklerine etki ederek kıl köklerinin yanmasını ve bu sayede kılların tamamen cilt üzerinden yok olmasını sağlar. Lazer epilasyon uygulamasından maksimum düzeyde fayda alabilmek için kılların aktif dönemde olması gerekmektedir.Ancak insan vücudu üzerinde yer alan kılların tamamı aynı anda aktif dönemde olmazlar maalesef. Bu sebepten dolayı da lazer epilasyon uygulamasını bir kez uygulayarak uygulama yapılan bölgede yer alan kılların tamamından kurtulmak mümkün değildir. Lazer epilasyon ücretlerini lazer epilasyon beşikaş  arayarak öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulaması esnasında kullanılan lazer ışığının gözlere zarar verme ihtimalini yok etmek için hem uygulamayı yapan kişiye hem de uygulamayı yaptıran kişiye gözlük takılır. Bu uygulamayı yaptırarak göz çevresi hariç vücut üzerinde yer alan tüm istenmeyen tüylerinizden hızlı bir şekilde ve kısa sürede kurtulabilirsiniz.Lazer epilasyon uygulamasını yaptırmak isteyenler lazer epilasyon üsküdar nı arayarak randevu alabilir.