Kalıcı makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj Nasıl Yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

kalıcı makyaj kas

Kalıcı makyaj Nedir ?

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

 

Kalıcı makyaj uygulaması

Halk arasında kalıcı makyaj olarak adlandırılan mikropigmentasyon uygulaması aslında yarı kalıcı olan bir uygulamadır.Çünkü kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan renk maddeleri zamanla hücrelerin fonksiyonları sonucunda yok edilirler.Bu nedenle kalıcı makyaj uygulaması uygulama yapılan kişinin cildinde yapıldığı yere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 2-3 sene kalır.Kalıcı makyaj uygulaması sırasında yararlanılan boya pigmentleri bitkilerden elde edildiğinden dolayı kalıcı makyaj uygulamasının kişinin sağlığına herhangi bir zararlı etkisi yoktur.Kalıcı makyaj uygulaması birçok durumlarda kullanılır.Örnek vermek gerekirse kısa kaşları olan kişiler kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaşlarını uzatabilir.Yada kişinin kaşları belirgin değilse eğer kaşlarını kalıcı makyaj uygulaması yaptırarak belirgin hale getirebilir.Kalıcı makyaj uygulamasının kullanıldığı bir diğer alanda dudak çizgilerini belirginleştirmektir.Aynı zamanda kalıcı makyaj uygulaması en çok her gün makyaj yapmak istemeyip sürekli makyajlı görünmek isteyen kişiler oldukça ideal bir uygulamadır.