Kalıcı Makyaj Eğitimi

Kalıcı makyaj eğitimi süresi farklılıklar göstermektedir. Uzmanlaşmak istediğiniz alanlara göre bu süre farklılık göstermektedir. Alacağınız eğitimin kalitesi memnuniyet için önemlidir. Ayrıca MEB onaylı eğitimlerin yanında çeşitli kurslardan alacağınız özel eğitimlerde mevcuttur.

Kalıcı Makyaj Çeşitleri

Kalıcı makyaj kalıcılık süresi farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklar kullanılacak alana, insan cildinin elastikiyetine ve cildin nem içeriğine göre oluşur. Bu uygulamanın ciltte süresi ise insan cilt tipinin özelliklerine göre farklılaşır. Toplam olarak düşünüldüğünde kalıcı makyaj uygulamasının kişiden kişiye değişen bir süresi vardır. Bunun nedeni ise kullanılan boyanın zamanla ciltten temizlenecek olmasıdır. İnsan sağlığına tamamen zararsız olan bu boyalar cildin sürekli yenilenmesiyle ayrışacak ve sonuç olarak yok olacaktır. Bu aşamanın sonunda uygulamanın devamlılığını sağlamak için uygulamanın güncellenmesi ve bazı bölümlerde küçük değişiklikler yapılması önerilir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygun olmayan iğne ucu ayarının kullanımından dolayı deriye yetersiz pigment transferi veya taşmayı beklemeden yapılan, sc işaretinin erken yırtılmasından kaynaklanan işlem sonrası leke sorunu oluşabilir bu yüzden oldukça dikkat edilmesi gerekir. Uygulama süreci boyunca ve sonrasında ise direkt güneş ışığından kaçınmak gerekebilir aksi halde bu durum istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Microblading Kaş Kontürü

Kalıcı makyaj uygulamalarında oldukça sık tercih edilen işlem olan mikro kazıma işlemi bir kaş düzeltme yöntemidir. Mikro spatula kullanılarak doğal kaşlar elde edilebilir, kaşların görüntüsü yüz için oldukça önemlidir sizde microblading işlemi ile doğal kaş gibi görünen ve yüzünüzün şekline uyam sağlayan yeni kaşlara sahip olabilirsiniz. Herkes bilir ki yüz ifadelerini sağlayan kaşlardır. Micro-blade teknolojisi ile birlikte, yapılan yeni kaşların görünümü doğal kaşlara benzetmektir . Oldukça başarılı olan bu teknolojinin kullanım alanı oldukça geniştir. Bu teknoloji dağınık ve bükülmüş şekilli kaşlar için oldukça uygundur. Mikro kazıma işlemi 3D kaş teknolojisi olarak da bilinir ve kaşların seyrek bölgelerine renkli pigmentlerin uygulanmasıdır.

Kalıcı Eyeliner

Gün içerisinde gözlerimizin yorgun görüntüsünü saklamak veya gözlerimize dikkat çekmek istersek kullanıcağımız makyaj ürünü eyelinerlardır. Ve tüm kadınlar bilir ki güzel bir eyeliner çekmek epey zaman alıcı bir iştir. Kalıcı eyeliner işlemi burada yardımınıza koşuyor. Kalıcı eyeliner işlemi göz kapağının üst bölgesine uygulanır. İsteğe göre kuyruklu ya da kuyruksuz olarak yapılabilir. Bu uygulama ile eyeliner için saatler harcamanıza gün içerisinde eyeliner düzeltmenize veya acaba eyelinerım aktı mı diye düşünmenize gerek kalmaz. oldukça pratik ve kalıcıdır. Genellikle 2 yıla kadar kalıcı olarak kullanılabilir.

Sık Sorulan Sorular

Bu konu hakkında çeşitli sorularınız olabilir örneğin acı hissediliyor mu sorusu en sık sorulan sorulardandır. Bu sorunun cevabı ise hayırdır. İşlem bölgesine uygulanan anestezi kremleri acıyı önlemektedir. İyileşme sürecinde ise göz bölgesinde hassasiyete bağlı değişiklik göstermekle birlikte hafif bir şişlik görülebilir ancak korkmanıza gerek yok kısa sürede bu şişlikler kaybolur.

Peki bu işlem geri alınabilir mi? Tüm kalıcı makyaj uygulamaları yani kalıcı eyeliner uygulaması da tabi ki silinebilir. Silme işlemi lazer ile uygulanmaktadır ve yine göz bölgesi hassasiyetine göre şişlik görülebilir. İşleminizi sildirmenin yanı sıra farklı renklerde uygulama da talep edebilirsiniz.

Kalıcı eyeliner uygulamasının göze zararı olup olmaması da akıllarda sürekli olan bir sorudur. Uyulama göz kapağınız kapalı bir şekilde ve sadece göz kapağınızı kapsayan bir alanda uygulandığı için gözünüze zarar vermemektedir.

Dudak Gençleştirme Nedir ?

Dudak Gençleştirme işleminden bahsetmek gerekirse dudakların kendi çerçeve hattının dışına çıkmadan uygulanan bir işlemdir. Dudaklarımızın rengi zamanla solar ve dudak doğal rengini kaybedebilir bu durum yüzümüzde istemediğimiz bir görünüm oluşturabilir. Dudak gençleştirme işlemi ile dudaklarımız daha parlak ve dolgun bir görünüme sahip olabilir. İsmini de tam olarak yarattığı bu etkiden almaktadır.