Avakado Maskesi

Cildine önem veren hanımlar, cilt tipine uygun maske çeşitlerini denemektedir. Son zamanların en popüler maskelerinden biri olan avokado maskesi içeriğindeki doğal yağlar ile cilde nem ve yumuşaklık kazandırmaktadır. Özellikle kuru cilt tipine sahip hanımlar için önerilerin avokado maskesi derinlemesine nemlendirme işlemi yapmak isteyen hanımların tercih ettiği maske çeşitlerinden biridir. Avokado maskesi, cildin parlaklığının geri kazanılmasına da yardımcı olmaktadır. Ciltte oluşan sivilcelerin başlıca sebebi kuruluktur. Bu nedenle sivilce tedavilerinde bu maske kullanılmaktadır.

Normal Cilt Tipine Uygun Avokado Maskesi


Normal cilt tipine sahip olan hanımlar için avokado ve yoğurt maskesi önerilmektedir. Bir kase içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt ve 4 yemek kaşığı yeşil çay eklenerek karıştırılır. Ardından yarım avokado püre haline getirilerek bu karışımın içerisine eklenerek karıştırılır. Maske kıvamı alan bu karışım temizlenen cilde uygulanır. Bol miktarda uygulayan kişilerin derinlemesine cilt temizliği ve parlaklığı bu maske tarafından gerçekleşir. Nemlendirici özelliği yoğun olan bu maske haftada 2 kere olmak üzere yarım saat bekletilerek uygulanmaktadır.

Normal Ciltler İçin Temizleyici Etkili Avokado Maskesi

Cildin temizliğinin düzenli yapılması cilt sağlığı ve bakımı için oldukça önemlidir. Cildinin tahriş olmasını istemeyen ve fakat temizleme işlemini yapmak isteyen kişiler için önerilen temizleyici etkili avokado maskesi düzenli olarak tekrar edilmelidir. 1 kase içerisine yarım avokado püre haline getirilir. Ardından yarım limon sıkılarak karıştırılır. Peeling etkisini görmek isteyen kişiler 2 yemek kaşığı esmer şeker kullanmaktadır.

Peeling etkili bu maske ciltte oluşan ölü derilerin uzaklaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engellemektedir. Cildin derinlemesine nemlenmesini ve temizlenmesini isteyen kişiler bu maskeyi haftada bir kere temiz cilt üstüne uygulamaktadır. Maske yaklaşık 30 dakika ciltte kalarak faydasını kısa sürede göstermektedir.

Kuru Cilt Tipine Uygun Avokado Maskesi

Kuru cilt tipine sahip olan kişiler nem oranı yüksek maskelerden biri olan avokado maskesini düzenli olarak cildine uygulamaktadır. Ciltteki nem oranını yükselten avokado maskesi son zamanlarda oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. 1 kase içerisine püre haline getirilen yarın avokado, 2 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zencefil ve 1 yemek kaşığı badem yağı eklenmektedir. Bu karışım maske kıvamını alana kadar devamlı olarak karıştırılmaktadır. Ardından temizlenen cilde masaj yaparak uygulanır. Haftada 2 kere yapılması önerilen bu maske ciltte yarım saat bekletilir.

Yağlı Cilt Tipine Uygun Avokado Maskesi

Yağlı ciltler, cildindeki nem ve kuruluk oranını dengelemek için çeşitli maske arayışına girmektedir. Nem oranı yüksek temizleyici etkili avokado maskesi yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin tercih ettiği maske çeşitlerinden biridir. 2 yemek kaşığı püre haline getirilmiş avokado ile 1 yemek kaşığı siyah kil bir kase içerisine alınarak karıştırılmaktadır. Ardından temizleyici etkisi yüksek yarım limon sıkılarak bu karışımın içerisine katılmaktadır. Temizlenen cilde uygulanan bu maske ciltteki fazla yağı alarak temiz ve parlak bir cilt sunmaktadır. Maske yaklaşık 40 dakika bekletilmelidir.

Ciltte Oluşan Sivilceler İçin Avokado Maskesi

Ciltte oluşan sivilceler çoğu kişi tarafından sıkıntı yaratmaktadır. Sivilcelerinden kısa süre içerisinde kurtulmak isteyen pek çok kişi avokado maskesini tercih etmektedir. Ciltte oluşan sivilceleri kısa süre içerisinde temizleyen avokado maskesi tarçın ve bal kullanılarak yapılmaktadır. 1 kase içerisine yarım püre haline getirilmiş avokado, yarım limon, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın alınarak iyice karıştırılır. Ardından cilde masaj yapılarak uygulanır. Yarım saat bekletilen bu maske haftada 2 kere düzenli olarak tekrar edilmelidir.