Aylık arşivler: Aralık 2013

Kalıcı makyaj hangi durumlarda silinir?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kalıcı makyaj kas

 

kalıcı makyaj kas

 

Kalıcı makyaj eğitimi

Kalıcı makyaj uygulamasının bazı durumlarda silinmesi gerekir.Peki kalıcı makyajın hangi durumlarda silinmesi gerekir?Yanlış yapılan bazı çizgilerin düzeltilmesi için ve özellikle estetik ameliyatlar sonrasında kaşlar yukarı çıkacağından dolayı eğer kaş bölgesine kalıcı makyaj uygulaması yapılmışsa bu durumlarda yapılan kalıcı makyaj uygulamasının çıkartılması gerekmektedir.Kusursuz bir kalıcı makyaj uygulaması olabilmesi için kalıcı makyaj uygulamasının 2 veya 3 seans uygulanması gerekir.Kalıcı makyaj seansları arasında geçmesi gereken süreyse 3 haftayla 1 ay arasında değişiklik gösterir.Bunun yanı sıra yapılan her bir kalıcı makyaj seansında uygulanan renklerin yaklaşık olarak %30-50 si kaybolur.Bunu bilerek uygulamaya başlamak gerekir. Gerçekleşecek olan pigment kaybı uygulama yapılacak olan kişinin cilt tipine,cildin kendini yenilemesi için gereken süreye ve pigmentlerin deriye işlemesine bağlı olarak değişiklik gösterir.Kalıcı makyaj uygulamasının süresi yapılacak olan işleme göre değişiklik göstermektedir.

Kalıcı makyaj eğitimi

 

Kalıcı makyaj uygulaması

Kalıcı makyaj uygulaması epidermis olarak adlandırılan derinin üst tabakasına yapılan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulamasının profesyonel ve uzman kişiler tarafından,tekniğine uygun olarak,hijyenik koşullarda ve steril malzemeler kullanılarak yapılması gerekiyor.Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken kullanılan malzemeler kesinlikle dövme yapılırken kullanılan malzemelerden farklıdır.Kalıcı makyaj uygulaması uzun süre boyunca cilt üzerinde kalacak olan bir uygulamadır.Bu uygulamanın cilt üzerindeki kalıcılığı birçok faktöre bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 3 ile 5 yıl arasında değişiklik gösterir.Bu sebepten dolayı da kalıcı makyaj uygulamasını yaptıracağınız kişinin mutlaka bu konuda uzman olması gerekir.Kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık olarak 1-1,5 saat arasın süren bir işlemdir.Uygulama sırasında kullanılan renk maddelerinin cilde enjekte edilmesi için tek kullanımlık ve steril olan iğneler kullanılır.Uygulamadan 1 saat önce anestezik etkili kremler kullanarak hissettiğiniz acıyı en az düzeye indirebilirsiniz.

 

Hassas ciltlere kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj uygulaması özellikle yüzdeki kontrastları arttırmak için ve hatları belirginleştirmek için tercih edilen bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulamasını yaptırarak günün 24 saati,sabah yataktan kalktığınız zaman bile makyajlı ve bakımlı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.Özellikle yaz aylarında makyajlı bir şekilde havuza girmenin keyfini çıkarabilirsiniz bu uygulama sayesinde.yapılan bölgeye göre bu uygulamanın kalıcılığı ortalama olarak 3 ile 5 yıl arasında değişir.kalıcı makyaj uygulaması özellikle her gün makyajlı görünmek isteyen fakat makyaj yapacak vakti bulunmayan insanlar için oldukça ideal olan bir uygulamadır.Bazı kadınların ciltleri hassas yapıya sahip olduğundan yada makyaj malzemelerine karşı alerjisi olduğundan dolayı makyaj yapmak istedikleri halde yapamazlar.Bu kadınlar kalıcı makyaj uygulaması sayesinde sürekli olarak makyajlı görünme imkanına sahip olurlar.Aynı zamanda yaralanma nedeniyle yada yanlış alma nedeniyle kaşlarında problemi olan insanlar kalıcı makyaj uygulaması sayesinde hayal ettikleri şekildeki kaşlara sahip olabilirler.

 

Kalıcı makyajın avantajları

Özellikle her gün göz kalemi yada dudak kalemi kullanan kişilerin artık her sabah göz kalemi sürmek yada dudak kalemi kullanmak gibi bir dertleri olmayacaktır kalıcı makyaj uygulaması sayesinde.Kaş ve kirpiklerde kalıcı makyaj uygulaması sayesinde boyanabilir ki bu son yılların en popüler olan uygulamasıdır.Kaş ve kirpik boyasının kalıcılığı yaklaşık olarak 2-3 ay kadardır.Bazı kadınlar dudak çizgilerini belirginleştirmek için yada dudaklarını daha dolgun veya ince göstermek için kalıcı makyaj uygulaması yaptırırlar.Bazı kişilerin yüzlerinde bulunan vitiligo lekeleri kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kapatılabilir.Bunun yanı sıra kalıcı makyaj uygulaması dikiş izlerini kapatmada da son derece başarılıdır.Bir takım hastalıklardan dolayı kaşlarınız döküldüyse eğer kalıcı makyaj uygulaması sayesinde istediğiniz şekilde olan kaşlara sahip olabilirsiniz.Kalıcı makyaj uygulamasının yapılma süresi uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Kalıcı makyaj nelere uygulanabilir? Kalıcı makyaj

Kavitasyon uygulaması

Kavitasyon uygulaması bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Sistem olarak kavitasyon uygulamasında kullanılan cihazlar yüksek dozda ultrason üreten cihazlardır. Kavitasyon uygulamasında kullanılan bu ultrason cihazları ses dalgaları üretirler. Cihaza bağlı başlık aracılığı ile bölgesel yağlanmanın bulunduğu vücut bölgelerine gönderilen bu ses dalgaları yağ hücreleri üzerinde şok etkisi yaratır. Ani basınç değişikliğine maruz kalan bu yağ hücreleri patlar. Kavitasyon uygulaması sayesinde vücudun belli bölgelerinde birikerek bölgesel fazlalıkların oluşmasına neden olan yağ hücreleri geri dönüşümsüz olarak patlayarak sıvı hale gelirler. Özellikle iğne yada enjeksiyondan korkan hastalar için oldukça ideal bir bölgesel zayıflama yöntemidir kaviyasyon uygulaması. Sıvı hale gelen yağ hücreleri lenfatik drenaj yolu ile vücuttan dışarı atılırlar. Kavitasyon uygulaması bölgesel yağlanma tedavisi dışında selülit tedavsinde de kullanılan bir sistemdir. Kavitasyon uygulamasının hastalara sağladığı en büyük avantajsa ağrısız ve acısız bir estetik uygulama olmasıdır. Bu yöntem hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir. Uygulama için yaş sınırysa ergenlik döneminin tamamlamış olmasıdır. Kavitasyon uygulaması emzirme döneminde de kullanılan güvenilir ve etkin bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Uygulamada seans aralıkları haftada bir defadır. Seans süresi de ortalama olarak 40 dakikadır. Her seansa başlamadan önce ve seans bittikten sonra uygulama yapılan bölgede meydana gelen incelme ölçülerek hastanın dosyasına kaydedilir. Kavitasyon uygulaması hakkında detaylı bilgiyi Çiğdem Sarp Akademi’den öğrenebilirsiniz.

Kalıcı makyaj uygulaması hakkında merak edilenler

Kalıcı makyaj uygulaması yüz bölgesinde kaşlar, dudak kenarları ve göz kenarlarına yapılan bir estetik uygulamadır. Göz konturü uygulaması özellikle kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar, elleri titrediğinden dolayı düzgün makyaj yapamayanlar, kirpiklerinin daha gür görünmesini isteyenler, gözlerinin daha anlamlı ve daha net görünmesini isteyenler, gözleri düşük yapıya sahip olup bundan rahatsız olanlar yada gözlerinin küçük olmasından şikayetçi olanlar tarafından çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Kalıcı göz konturu uygulaması üç farklı şekilde yaptırılabilir. Kadınlar ya sadece gözlerinin altına ya gözlerinin yalnızca üstüne ya da gözlerinin hem altına hem de üstüne kalıcı göz konturü uygulamasını yaptırabilirler. Kalıcı makyaj uygulaması çeşitleri arasında en kısa sürede yapılanı kalıcı eyeliner uygulamasıdır ve bu uygulama yaklaşık olarak yarım satte yapılır. Özellikle cilt hassasiyeti olan kişilere uygulamaya başlamadan önce anestezik etkili kremler sürülerek bu bölgelerin uyuşması ve uygulama süresi boyunca kadınların daha konforlu ve daha rahat olması sağlanır. Krem sürüldükten sonra yaklaşık olarak 15-20 dakika beklenir ve daha sonra kalıcı makyaj uygulamasına başlanır. Kalıcı göz makyajı uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta göz yapısına uygun bir çizim yapılmasıdır. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde küçük olan gözler daha büyük gösterilebilir yada bunun tam tersi büyük olan gözlerin daha küçük görünmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra kalıcı göz makyajı uygulaması sayesinde ayrık olan gözler birbirine daha yakın gösterilebileceği gibi bitişik gözlerin birbirinden daha uzak görünmesi sağlanabilir.

Lazer epilasyon uygulaması hakkında merak edilenlerlazer epilasyon

Son yıllarda hem erkekler hem de kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamalar arasında ilk sırada yer almaya başladı lazer epilasyon uygulaması. Kadınlar kadar artık erkekler de lazer epilasyon uygulaması yaptırarak vücutlarında yer alan istenmeyen tüylerden kalıcı olarak ve kısa süre içerisinde kurtulmaya başladılar. Vücutta yer alan istenmeyen tüyleri yok etmenin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse ,iğneli epilasyon, ağda, jilet ve lazer epilasyondur. Bu yöntemler arasında lazer epilasyon uygulamasının bu kadar fazla tercih edilmesinin birçok haklı nedeni bulunmaktadır. Peki nedir lazer epilasyon uygulamasının diğer epilasyon uygulamalarına oranla avantajları. Öncelikle lazer epilasyon uygulaması sayesinde vücudunuzda yer alan ve sizi rahatsız eden istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Tabi bunun için yalnızca bir seans lazer epilasyon uygulaması yaptırmanız yeterli değildir. Yaptırmanız gereken toplam seans sayısı birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Peki nedir bu faktörler ; uygulama yapılacak olan bölgedeki kıl yoğunluğu ,kılların rengi ,ten rengi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü vs. Lazer epilasyon uygulamasında kıl rengiyle ten rengi arasındaki ton farkı ne kadar fazla olursa lazer epilasyon uygulamasının başarı oranı o kadar yüksek olur. Lazer epilasyon uygulaması yüz bölgesinde göz çukuru hariç vücutta kılların yer aldığı her bölgeye rahatlıkla yapılabilen bir estetik uygulamadır.

Profesynel makyaj hakkında

Profesyonel makyaj hakkında Profesyonel makyaj kursu

Son zamanlarda adını oldukça sık duymaya başladık kalıcı makyaj uygulamasını.Bu uygulama çok basit şekliyle renk pigmentlerinin cilt üzerinde uygun olan bölgelere yerleştirilmesidir.Bu uygulamada kullanılan renk pigmentleri tamamen doğaldır ve bitkilerden elde edilir.Bu nedenle de uygulamanın kesinlikle hiçbir yan etkisi yoktur.Bitkilerden elde edilen renk pigmentleri tek kullanımlık ve steril olan iğneler aracılığıyla cilt altına yerleştirilir.İşlem bittikten sonra cildin en üst tabakası olan epidermis tabakası ölür ve dökülür.Kalıcı makyaj uygulamasında pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2-3 sene boyunca devam eder.Bu uygulama sırasında kullanılan renk pigmentleri tamamen doğal ve su bazlı olduğundan dolayı renkler mattır.Bu uygulamada istenilen renkler oldukça kolay bir şekilde elde edilir.Kalıcı makyaj uygulaması kadınlar tarafından en çok kaş,göz ve dudak kontörlerini daha belirgin hale getirmek için yapılan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulaması ciddi herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkese uygulanabilir.

Profesyonel makyaj kursu

Makyaj nasıl temizlenir?

Yaptığınız makyajı düzgün bir şekilde temizlemeniz oldukça önemlidir.Çünkü eğer makyajı düzgün şekilde temizlemezsiniz makyaj kalıntıları zamanla cildinizde birikerek cildinizin sağlıksız görünmesine ve cildinizin olacağından daha erken kırışmasına neden olur.Makyaj temizlerken amaç cildi bastırarak ovalamak değildir.Birçok kadın yüzünde bulunan makyajı çıkarmak için tonik kullanırlar.Aslında bu doğru bir davranış değildir.Makyajınızı temizlerken mutlaka cildinize en uygun olan makyaj temizleme ürününü alarak bu ürünle makyajınızı temizlemelisiniz.Ayrıca uzman kişiler makyajınızı ıslak mendille temizlemenin de çok doğru olmadığını söylerler.Peki makyaj temizleyici seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir?Eğer kuru bir cildiniz varsa makyajınızı temizlerken temizleme yağı kullanabilirsiniz.Makyaj uzmanları temizleme makyajını özellikle göz kapağı,yüz ve kaşlara uygularken masaj yaparak uygulamanızı tavsiye ederler.Masaj yaparak temizleme sayesinde cildinizi makyajdan arındırmanın yanı sıra cildinizde yer alan kiri de temizlemiş olursunuz.

 

Kalıcı makyaj hangi durumlarda uygulanır?

Son yılların en popüler estetik uygulamalarından bir tanesi olan kalıcı makyaj uygulaması kadınların birçok şikayetlerine çözüm oluyor.Peki kalıcı makyaj uygulamasının kullanıldığı durumlar nelerdir acaba?Kadınların kısa olan kaşlarını uzatmak amacıyla,fazla belirgin olmayan yada hiç olmayan kaşların yerine,dudak çizgilerini daha belirgin hale getirmek için,vitiligo lekelerini örtmek amacıyla,kafa derisinde kel olan kısımları örtmek amacıyla,kemoterapi tedavisi sonucunda oluşan izleri örtmek amacıyla,oluşan yara izlerini gizlemek için yada yalnızca günün 24 saati makyajlı görünmek isteyen kadınlar için son derece ideal olan ve istekleri tam anlamıyla karşılayan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulaması bazı kişilere yapılamamaktadır.Bunlar ciddi bir rahatsızlığı olan kişiler,şeker hastalarına,HIV virüsü taşıyan hastalara ve hemofili hastalarıdır.Bu kişilere uygulama yapılması kesinlikle sakıncalıdır.Kalıcı makyaj uygulamasının yapılma süresi yapılacak olan uygulamaya göre değişiklik gösterir.

 

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Kadınların yüzlerinde en çok dikkat çeken yer kaşlardır şüphesiz.Kaşlar ne kadar güzel ve şekilli olursa gözler ve bakışlarda o kadar güzel ve anlamlı görünür.Maalesef ki yılar boyunca yanlış yapılan uygulamalardan dolayı kadınların kaşları azalır ve kaşlar küserek bir daha çıkmaz.Bu nedenle de kadınlar kaşlarına istedikleri şekli veremezler.Bu sorunun en iyi çözümü de kalıcı makyaj uygulamasından yararlanmaktan geçiyor.Kalıcı makyaj uygulaması özellikle vakti olmadığından dolayı makyaja vakit harcamak istemeyen kadınlar için oldukça faydalı bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulaması ayrıca herhangi bir nedenden dolayı kaşlarını kaybetmiş olan kadınlara yada kaşları bir yaralanmadan dolayı tam olmayan kadınlara da yapılan bir uygulamadır.Bunun dışında gündelik hayatında sürekli olarak göz kalemi kullanan yada dudak kalemi kullanan kadınlar içinde kalıcı makyaj uygulaması oldukça faydalı olan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulaması özellikle çalışan kadınlar için çok büyük kolaylıklar sağlayan bir uygulamadır.

 

Kalıcı makyaj uygulamasının faydaları nelerdir ?

Son yıllarda birçok kadının tercihi olan kalıcı makyaj uygulaması istenirse lokal anestezi uygulanarak da yapılabilen ve ağrısız olan bir estetik uygulamadır. Küçük ,steril ve tek kullanımlık, bu uygulama için özel olan enjektörler aracılığıyla uygulama yapılır. Uygulama sırasında yararlanılan renk pigmentleri doğaldır ve bitki özlerinden elde edilir. Bu sebeple kullanılan bu renk pigmentleri kişide bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Bu renk pigmentleri aynı zamanda kokusuzdur ve herhangi bir katkı maddesi de içermezler. Kullanılan boyalar derinin hemen alt tabakasına küçük enjektörler aracılığıyla enjekte edilirler. Kalıcı makyaj  sayesinde kaşlara, göz kenarlarına ve dudak çizgisine makyaj uygulaması yapılabilir. Bu uygulama sayesinde kadınların bakımlı ve güzel görünmesinin yanı sıra aynı zamanda yüzde bulunan bazı ufak tefek kusurlar da giderilebilir. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kullanılan yaklaşık olarak 50 ye yakın renk bulunmaktadır. Bu uygulamanın kalıcılık süresiyse kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama olarak dört yıldır. Uygulamanın süresiyse yaklaşık olarak 1,5 saat kadardır. Kalıcı makyaj uygulaması normal makyaja oranla çok daha doğal durur. Bunun nedeni de bu uygulamanın cildin hemen üzerine değil bir alt tabakasına uygulamasından dolayıdır. Kalıcı makyaj uygulaması herkese yapılabilen bir uygulamadır. Kaşları seyrek yada asimetrik yapıda olanlar, gözleri hassas yapıya sahip olduğundan dolayı maskara kullanamayanlar, kirpiklerinin seyrek olmasından şikayetçi olanlar kalıcı makyaj uygulaması sayesinde tüm bu şikayetlerinden kısa bir süre içerisinde kurtulabilirler.

Kalıcı makyaj uygulamasının sağladığı avantajlar

Son yılların en popüler estetik uygulaması olan kalıcı makyaj uygulamasının kadınlara sağladığı pek çok avantaj vardır. Kalıcı makyaj uygulamasının sağladığı bu avantajlar sayesinde günden güne bu uygulamayı yaptıran kadınların sayısı artmaktadır. Peki bu estetik uygulamanın kadınlara sağladığı avantajlar nelerdir? Öncelikle kalıcı makyaj uygulaması yüzdeki kontrastı arttırarak hatların daha belirgin hale gelmesini sağlar. Yüzdeki kusurların yada yara izlerinin görünümünün iyileşmesini sağlar. Kalıcı makyaj uygulamasının kadınlara sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi de günün her saatinde kadınların bakımlı ve güzel görünmesini sağlamasıdır. Normalde kadınlar yaptığı en mükemmel makyaj bile günün sonuna doğru bozulur ve tazelenmesi gerekir. Ya da terden veya yağmurdan dolayı yapılan makyaj kısa bir süre sonra bozulur ve makyajın tekrar yapılması gerekir. İşte kalıcı makyaj uygulaması sayesinde artık makyajın akması yada tazelenmesi gibi sorunlar tamamen ortadan kalkar. Makyajın yapılması gibi tıpkı makyajın silinmesi de vakit isteyen bir şeydir. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde makyajın silinmesine de gerek kalmaz. İşinin yoğunluğundan dolayı makyaj yapmaya vakit bulamayan kadınlar için kurtarıcı bir uygulamadır kalıcı makyaj uygulaması. Bu uygulama sayesinde kadınlar vakitten de tasarruf etmiş olurlar. Bunun yanı sıra makyaj malzemelerine karşı hassasiyeti olan kadınlar kalıcı makyaj uygulaması sayesinde istedikleri bakımlı görüntüye sahip olurlar. Kalıcı makyaj uygulaması hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye Çiğdem Sarp Akademi’den ulaşabilirsiniz.

Özellikle kadınlar için vücutlarında kendilerini rahatsız eden bölgesel fazlalıklardan kurtulmanın en kısa ve en kesin yolu kavitasyon uygulaması yaptırmaktan geçmektedir. Bu uygulamada ultrasonik ses dalgalarından faydalanılır. Cihaza bağlı başlık kısmından çıkan ultrasonik ses dalgaları hedef bölgede yer alan yağ hücreleri içerisinde ani basınç değişiklikleri yaratır ve bunun neticesinde de yağ hücrelerinin çeperleri patlar ve yağ hücreleri içeriği sıvılaşarak serbest kalır. Serbest kalan bu sıvılaşmış yağlar vücutta böbrekler ve karaciğer vasıtasıyla vücut dışına atılır. Kavitasyon uygulaması yaptıran kişi daha ilk seansın sonrasında bile oluşan farkı gözle görür. Seansa girmeden hemen önce hedef bölgenin çapı ölçülerek hastanın dosyasına kaydedilir. Kavitasyon cihazı ile yapılan uygulama sona erdikten sonra uygulama yapılan bölgenin çapı tekrar ölçülerek seansın sonunda hedef bölgenin kaç santim inceldiği hesaplanır. Kavitasyon cihazı ile yapılan uygulama sayesinde hem vücuttaki bölgesel fazlalıklardan kurtulursunuz hem de özellikle bacaklarda meydana gelen ve portakal görünümü yaratan selülitlerden çok kısa bir sürede kurtulursunuz. Kavitasyon uygulaması sayesinde bölgesel fazlalıklarınızdan tamamen kurtulmak için yaklaşık olarak 6-10 seans uygulama yaptırmanız gerekir. Seans sayısı kişiden kişiye yağ yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Kavitasyon cihazı ile bu estetik uygulama sayesinde vücudunuzda bel, karın, göbek, bacak ve kollarınızda yer alan bölgesel fazlalıklardan ve selülitlerden kurtulabilirsiniz. Seanslar ortalama olarak haftada bir defa yapılmaktadır.

Pratik makyaj için gerekli malzemeler

Pratik makyaj için gerekli malzemeler

kalıcı makyaj

kalıcı makyaj

Pratik bir makyaj yapmak istiyorsanız bunu yapmanız için gerekli makyaj malzemeleri şunlardır;yağlı ciltler için pudra,kuru ciltler içinse fondötendir.Bunun yanı sıra göz kapaklarına uygulanacak toprak tonlarına sahip toz göz farıdır ki toprak tonlarına sahip göz farları yapılan hataları daha az gösterir.Allıklarsa daha soft renklerde cildi daha canlı gösteren allıklar olmalıdır.Bunlar genelde pembe tonları olur.Göz kalemlerinin rengiyse siyah yada yapılan makyaja uygun renklerdeki göz kalemleri olabilir.Bunların dışında kadınların asla vazgeçemedikleri makyaj malzemesi rimeldir.Kirpiklerin yapısına uygun olarak kirpikleri daha dolgun gösteren yada kirpikleri daha dolgun gösteren rimeller seçilebilir.Ayrıca yapılan makyaja uygun tonlarda bir ruj gereklidir.Makyaj kursu unda bazı kadınlar ruju allık olarak da kullanırlar.Bu oldukça yanlış bir uygulamadır.Çünkü allık cildi daha canlı göstermek için yapılan bir uygulamadır.Rujsa yanaklara uygulandığında sanki bir leke varmış gibi görünür.Göz kaleminde siyah,yeşil yada lacivert tonlarındaki kalemler gözlerin daha canlı görünmesini sağlar.

 

Makyaj hataları nasıl düzeltilir?

Eğer göz kaleminiz katıysa göz pınarınıza kulak çubuğuyla bastırarak göz kaleminizi toplayabilirsiniz.Eğer rujunuz yada parlatıcınız dudaklarınızın dışına taşmışsa yine kulak çubuğu vasıtasıyla rujunuzun taşan kısmını çubukla dudaklarınıza doğru iterek bu fazlalığı azaltmış olursunuz.Eğer allık sürerken bunu fazla kaçırdıysanız allığın altına kullandığınız transparan pudradan allık fırçanıza bir miktar alıp fazlasını üfleyerek allığın üzerine bunu dairesel hareketlerle süreriz.Bu sayede allığın olan görüntüsünden kurtulmuş oluruz.Bu nedenle makyaj hatalarını her an düzeltebilmek ve makyajın akan kısmını düzeltmek yada makyajınızı tazelemek için yanımızda bir takım makyaj malzemelerini taşımamız gerekmektedir.Yanınızda taşımanız gereken bu makyaj malzemeleri allık,pudra,fondöten,göz kalemi,rimel,göz farı ve rimeldir.Özellikle yaz aylarının yaşandığı şu sıcak yaz günlerinde yaptığımız makyaj çok çabuk akarak bozulur.Bu nedenle sık sık makyajımızı kontrol ederek bozulan yada akan yerleri düzeltmemiz gerekmektedir.

 

Sivilceli ciltlere nasıl bir makyaj yapmak gereklidir?

Sivilceler özellikle son yıllarda gerek erkeklerin gerekse kadınların en çok yaşadığı ve rahatsızlık veren cilt rahatsızlıklarından biridir.Sivilceler daha çok yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişilerde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.Yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler Makyaj kursu yaparken kapatıcı özelliğe sahip olan ürünlerden uzak durmalıdırlar.Yani sivilceli bir cilde sahip olan kadınlar fondöten ve pudra kullanmamalıdırlar.Bunun yanı sıra kişi yüzündeki sivilceli görüntüden kurtulmak için bu tür ürünleri kullanmak isteyecektir.Pudra ve fondöteni özel gün yada gecelerde kullanmanın çok fazla bir sakıncası yoktur.Fakat bu zamanlarda mutlaka yağ içermeyen kapatıcılar tercih edilmelidir.Bunun dışında sivilceli bir cilde sahip olan kadının krem şeklinde yüzünü kapatacak allık kullanmaması gerekir.Çünkü krem şeklindeki allıklar yanak bölgesinde sivilce oluşmasına neden olabilir.Bu nedenle pudra tarzında olan yada toz allıklar seçilerek bunlar kullanılmalıdır ki ciltte daha fazla sivilce oluşumuna neden olmasın.

 

Kıyafete uygun makyaj

Kadınların vazgeçemedikleri uygulamalardan biri de makyaj uygulamasıdır.Kadınların yaptıkları makyajın kıyafetleriyle uyum içerisinde olması gerekmektedir.Örneğin eğer bir gece kıyafeti,şaşaalı bir kıyafet giydiyseniz yüzünüze yapacağınız makyajın çok simli,pırıltılı ve abartılı olmaması gerekmektedir.Bu şekilde yapılacak olan en güzel makyaj toprak tonlarına sahip olan renklerin kullanılarak makyaj yapılmasıdır.Özellikle kış aylarında kapalı kıyafetler giydiğiniz zaman daha koyu renk tonlarındaki makyaj ürünlerini kullanabilirsiniz.Özellikle gece özel bir davete yada yemeğe gidileceği zaman hafif bir ışıltıya sahip olan biraz daha fazla ışıltılı olan makyaj ürünlerini kullanarak makyaj yapabiliriz.Yaşları daha küçük olan genç kızların yapması gereken makyajsa daha soft ve şeffaf renklerde makyaj ürünleri kullanılarak yapılan makyajdır.Bu yaşlardaki genç kızların göz kapaklarına şeftali tonlarında göz farı uygulanmalı,kirpiklerine bir rimel sürülmeli,yine şeftali tonlarına sahip bir allık kullanılmalı ve dudaklarına da şeffaf tonlarda bir parlatıcı sürmelidir.

http://www.cigdemsarpakademi.com/ipek-kirpik.html

İpek kirpik uygulaması özellikle son 5 yılda tüm dünyada oldukça popüler olan bir estetik uygulamadır. Kadınlar en çok önem verdikleri uzun ve doğal kirpiklere ipek kirpik uygulaması sayesinde çok kısa bir süre içerisinde sahip olurlar. İpek kirpik uygulaması yaklaşık olarak 1 saat sürer. İpek kirpikler suya, tere, gözyaşına, deniz yada havuz suyuna ve en önemlisi baskı ve sürtünmeye oldukça dayanıklıdır. Uygulamadan kendi kirpikleriniz asla zarar görmez, gözünüzde rahatsız edici bir ağırlık hissetmezsiniz. Karşıdan bakan kişi kirpiklerinizin takma olduğunu asla anlamaz. İpek kirpikler son derce doğal görünürler. İpek kirpik uygulaması yapılan ortamın mutlaka hijyen koşullarına uygun olması, steril olması gerekir. Uygulama öncesi alt kirpiklere cilt bantları yapıştırılması alt ve üst kirpiklerin birbirlerine yapışmasına engel olacaktır. İpek kirpik uygulaması yaptıran kişinin bunun bakımlarını aksatmadan yaptırması gerekir. Aksi takdirde hem çok kötü bir görüntü oluşur hem de kendi kirpiklerinize zarar vermiş olursunuz. Uygulama sırasında kullanılan kirpikler adından da anlaşılacağı gibi ipek ve bu ipek kirpikler her bir kirpiğe özel yapıştırıcılar aracılığıyla tek tek yapıştırılır. İpek kirpik uygulaması esnasında kullanılan yapıştırıcının mutlaka hipo alerjik ve organik olması gerekir. Uygulama öncesinde kişinin hassasiyetinin olup olmadığını öğrenmek için kendi kirpiklerine 2-3 adet ipek kirpik takılarak 1 gün kirpikleri denemesi sağlanabilir. İpek kirpik uygulaması yapıldıktan sonra makyajsız bile oldukça güzel görünen gözlere sahip olabilirsiniz.