Aylık arşivler: Ekim 2013

Kalıcı makyaj nedir?

Mikro pigmentasyon yani kalıcı makyaj son zamanlarda kadınların yoğun bir şekilde yaptırdıkları estetik uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama sırasında kullanılan renk pigmentleri ciltte uygun yerlere özel enjektörler aracılığıyla zerk edilir. Uygulama sırasında kullanılan renk pigmentleri cildin en üst tabakasına değil bir alt tabakasına yani dermis olarak adlandırılan cildin ikinci katmanına enjekte edilir. Bu estetik uygulamanın adı her ne kadar kalıcı makyajsa da yapılan uygulamanın kalıcılığı bir ömür boyu değildir. Bu uygulamada kalıcılık süresi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu faktörlerden birkaç tanesi uygulamayı yaptıran kişinin cilt yapısı, uygulama sırasında cildin altına enjekte edilen renk pigmentlerinin kalitesi, uygulamayı yapan kişinin profesyonel olmasıdır. Kadınlar daha çok yüzlerindeki kusurları yada asimetrik görüntüyü gidermek ve güzelleşmek için kalıcı makyaj uygulaması yaptırırlar. Peki kalıcı makyaj uygulamasının avantajları nelerdir? Kalıcı makyaj uygulamasını özellikle her gün düzenli olarak makyaj yapan, makyaj yapmadan dışarı çıkmayan kadınlar yaptırırlar. Makyaj yapmayı beceremeyen yada elleri titrediğinden dolayı güzel makyaj yapamayan kadınlar ve yüzlerindeki asimetriklik yada kusurlu görüntüden rahatsız olan kadınlar için eşi benzeri bulunmayan bir estetik uygulamadır kalıcı makyaj uygulaması. Bunun yanı sıra yoğun iş temposundan dolayı makyaj yapmaya vakit bulamayan fakat bakımlı görünmek isteyen kadınlar ve günün her saati makyajlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar için kalıcı makyaj uygulaması büyük avantaj sağlar.

makyaj

Makyajla yapılan hileler

kalıcı makyaj

kalıcı makyaj

Makyajda yaptığınız hileler sayesinde yüzünüzde beğenmediğiniz yönleri daha arka planda bırakarak beğendiğiniz bölgeleri daha ön plana çıkarabilirsiniz. Mesela eğer yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz,bu durumda elmacık kemiklerinizi biraz daha geri plana atmanızda yarar olacaktır.Bunun içinde elmacık kemiklerinizin üzerine ve çenenizin alt kısmıyla şakaklarınıza bronz tonlara sahip bir allık sürmeniz gerekir.Daha açık renge sahip olan pudrayı da geri kalan yerlere uygulayalım.Eğer dudaklarınız çok inceyse, Kalıcı makyaj dudaklarınızı daha kalın göstermek için açık renkteki dudak kalemiyle doğal dudak çizginizi belirleyin.Daha sonra dudak kalemiyle aynı renge sahip olan rujla dudaklarınızı boyayın.Eğer kaşlarınız çok düşükse,önce kullanmadığınız bir diş fırçasıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın daha sonrada kaşlarınızın üzerine bir miktar jöle sürün.Kaşlarınızı tekrar fırçalayarak jölenin fazlasını alın.Eğer boynunuz kısaysa,boynunuzu daha uzun göstermek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir.Küpe takmak dikkati omuzlarınızdan yüzünüze çekmenizi sağlar.

 

Göz makyajı nasıl yapılır?

Son günlerin en moda göz makyajı tarzlarından olan Bihter göz makyajı yapmanın püf noktaları nelerdir? Bihter’in göz makyajı nasıl yapılır?Bihter göz makyajı hem oldukça doğal duran hem de oldukça çarpıcı olan bir makyaj türüdür.Böyle bir göz makyajına sahip olmak için öncelikle siyah bir göz kalemiyle üst kirpik diplerine uygulama yapmamız gerekir.Aynı şekilde alt kirpiklerinizin dip kısımlarına da siyah kalem çekin.Gözün iç kısmına da yine siyah kalem uygulayın.Daha sonra bir fırça yada aplikatör yardımıyla sürdüğünüz bu siyah kalemi dağıtın.Kalemi dağıttıktan sonra kirpik kıvırma aleti aracılığıyla kirpiklerinizi kıvırın ve kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra birkaç kat rimel uygulayın. Kalıcı makyaj İlk önce bir kat rimel uygulayın ve bu rimelin kurumasını bekleyin.Rimel kuruduktan sonra üzerine bir kat daha rimel uygulayın.Gözlerinizi bu kadar vurguladıktan sonra geri kalan yerlerde daha soft tonlarda renkler kullanın.Örneğin dudaklarınıza yalnızca parlatıcı sürün ve elmacık kemiklerinizin üzerine de şeftali tonlarına sahip olan bir allık uygulayın.

 

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması son yıllarda ülkemizde de yapılmaya başlanan ve kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilen estetik uygulamalarından biridir.Kalıcı makyaj uygulaması özellikle makyaj yapmayı beceremeyen,makyaj yaparken elleri titreyen,makyaj yaparak vakit kaybetmek istemeyen yada her daim makyajlı görünmek isteyen kadınlar için oldukça faydalı bir uygulamadır. Kadınlar tarafından kalıcı makyaj uygulamasının en çok yaptırıldığı bölgeler özellikle göz çevresi,dudak çevresi ve kaşlardır. Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan maddeler topraktan elde edilen minerallerdir.Bunlar tamamen doğaldır ve içlerinde katkı yada koku maddesi bulundurmazlar.Bu nedenle de kalıcı makyaj uygulaması sonucunda kişide bir alerjik reaksiyon yada herhangi bir sağlık sorunu meydana gelmez.Kalıcı makyaj uygulaması cildin en üst tabakası olan ve epidermis olarak adlandırılan tabakaya uygulama yapılır.Kalıcı makyaj uygulamasının kesinlikle uzman ve bu konuda deneyimli kişiler tarafından,hijyen koşullarına uyarak ve tek kullanımlık olan steril malzemelerle yapılması gerekmektedir.

 

20 li yaşlarda nasıl bir makyaj yapmak gerekir?

20’li yaş özellikle bayanların makyaj yapmaya başladıkları zamandır. Bu yaşlarda cilt henüz çok taze olduğundan Kalıcı makyaj yaparken oldukça dikkatli davranarak kullanılan makyaj ürünlerini buna göre kullanmak gerekmektedir.20’li yaşlarda bulunan genç kızların ciltleri az öncede bahsettiğimiz için çok taze olduğundan fondöten ve pudra gibi ağır olan cilt kapatıcılarını kullanmamaları gerekir.Çünkü buna zaten ihtiyaçları yoktur. Ayrıca fondöten ve pudra gibi ürünlerin kullanılması bu yaşlarda sivilceye eğilimli olan ciltlerde kuru bir yapıya sahip olsa bile sivilce oluşumuna neden olur.Hafif bir göz makyajı ve şeffaf bir dudak parlatıcısı 20’li yaşlar için en uygun olan makyaj türüdür.Ayrıca bu yaş grubundaki bayanların yine krem formundaki allıklardan uzak durmaları gerekmektedir.Bunun yerine cilde daha az zarar verip cildi daha az yoran toz şeklindeki allıkları tercih etmelilerdir.Bu yaş grubunda yoğun göz makyajı yerine hafif bir göz makyajı yapmak gereklidir.Çünkü yapılan yoğun göz makyajı gözde alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olabilir.

 

 

Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler

Lazer epilasyon uygulamasının süresinin ne kadar süreceği uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse dudak üstüne yapılan lazer epilasyon uygulamasının seans süresi yaklaşık olarak 1 dakikayken sırt bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulamasının seans süresi yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında değişir. Lazer epilasyon uygulaması bittikten sonra uygulama yapılan bölgede kızarıklık yada pembelik gibi hafif bir renk değişikliği görülebilir. Bu kızarıklık birkaç gün sürebilir.

kalıcı makyaj

kalıcı makyaj

Fakat bunun için endişe etmeye gerek yoktur. Bu kızarıklıklar en fazla birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Lazer epilasyon uygulamasını yaptıran kişilerin bu uygulamayı yaptırdıktan sonra dikkat etmeleri gereken bir takım durumlar bulunmaktadır. Peki lazer epilasyon uygulamasını yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lazer epilasyon seansı sonrasında uygulama yapılan bölgenin zarar görmemesi için sıcak duştan, hamama girmekten, kese yada peeling yapmaktan uzak durmak gerekir. Ancak ılık bir duş almanın herhangi bir sakıncası yoktur. Kese ve peeling uygulamasına lazer epilasyon seansından ancak bir hafta sonra başlanabilir. Seans sonrasında hasta normal rutin hayatına hemen geri dönebilir. Fakat yaklaşık olarak bir hafta boyunca lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgeyi güneş ışınlarından uzak tutmak gerekir. Kalıcı makyaj eğitimi ile de lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.Kalıcı makyaj eğitimi ile lazer epilasyon Medica güzellik salonlarında güvenle uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj eğitimi ile ilgili merak ettiklerinizi merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyon güvenilir mi?

Lazer epilasyon uygulamasını yaptırmak isteyen kişilerin bu uygulamayla ilgili olarak en çok merak ettikleri uygulama sırasında acı hissedilip hissedilmeyeceğidir. Günümüzde kullanılan lazer epilasyon cihazlarının başlık kısımlarında soğutucu bulunmaktadır. Bu soğutucu cilde soğuk hava üfleyerek lazer epilasyon uygulamasının hasta açısından daha konforlu ve rahat geçmesini sağlar. Bu sebepten dolayı da lazer epilasyon uygulamasına başlanmadan önce lokal anesteziye yada ağrı gidericilere ihtiyaç duyulmaz. Lazer epilasyon uygulamasını yaptırmayı düşünenlerin merak ettikleri bir diğer soruda lazer epilasyon uygulamasının vücutta hangi bölgelere yapılabileceğidir. Lazer epilasyon uygulaması göz bölgesi hariç vücutta kılların yer aldığı her bölgeye güvenle ve rahatlıkla uygulanabilir. Yüz,boyun, kulaklar, ense, kollar, kaş, koltuk altı bölgesi, omuz, alt bacak, üst bacak, göbek, kalça, sırt, bel, göğüs ve bikini çizgisi lazer epilasyon uygulamasının rahatlıkla yapıldığı vücut bölgeleridir. Özellikle kıllarından şikayetçi olan erkekler lazer epilasyon uygulamasını erkeklerin yaptırıp yaptıramayacağını çok merak ederler. Erkekler de lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirler. Erkeklerin lazer epilasyon uygulaması yaptırdıkları bölgelerse omuz, sırt, kaşlar, kulaklar, boyun, ense, göğüs ve sakal bölgeleridir. Erkekler şikayetçi oldukları kılların tamamından yaklaşık 5-6 seansta kurtulabilecekleri gibi 2- 3 seans lazer epilasyon uygulaması yaptırarak kıllarını seyreltebilirler. Çiğdem Sarp Akademide Kalıcı makyaj eğitimi bulunmaktadır. Kalıcı makyaj eğitimi nın birkaç farklı tipi bulunur. Kalıcı makyaj eğitimi fiyat bilgilerine merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Diode lazer epilasyon cihazı

Lazer epilasyon cihazı çeşitlerinden bir tanesi de diode lazer epilasyon cihazlarıdır. IPL epilasyon Kursu tipi genel olarak daha koyu cilt rengine sahip olan kişiler için tercih edilir. Bu lazer epilasyon cihazı çeşidi deri yüzeyine daha yakın olan kıl köklerine daha güçlü etki ederken daha derinde bulunan kıl kökleri lazer enerjisinden nispeten daha az etkilenir. Bu da lazer epilasyon uygulamasında bir risk olan ciltte kalıcı yanıklar oluşumu ihtimalini ortadan kaldırır. IPL epilasyon Kursu ile yapılan lazer epilasyon uygulamasında cihazın başlığı hastanın tenine değer. Bu tip lazer epilasyon cihazlarında mutlaka her uygulamadan sonra lazer epilasyon cihazı başlığının dezenfekte edilmesi gerekir. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamasını yaptırmayı düşünen kişilerin mutlaka güvenilir bir merkez bularak uygulamayı burada yaptırmaları gerekir. Lazer epilasyon uygulamasında etki yöntemi seçici foto termoliz olarak adlandırılan yöntemdir. Uygulama sırasında cilt üzerine atış yapıldığında cilde gönderilen ışık çok kısa bir süre içerisinde cildi geçerek kıl gövdesine ve oradan da  kıl köklerine ulaşır. Kıl köküne ulaşan enerji burada yüksek derecede ısı meydana getirerek kıl köklerinin harap olmasına neden olur. Lazer epilasyon uygulaması sırasında kullanılan lazer cihazları yaklaşık olarak son 30 yıldır sürekli gelişmektedir. Lazer epilasyon uygulaması pek çok gelişmiş ülkede özellikle bayanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Çiğdem Sarp Akademi de IPL epilasyon Kursu çeşidi bulunmaktadır.

Lazer epilasyon cihazları

Kıl rengiyle ten rengi arasındaki renk tonu farkı ne kadar fazlaysa lazer epilasyon uygulamasının başarısı da o kadar fazla olur. Ayrıca bu tipteki kişilerin lazer epilasyon uygulaması sayesinde bir bölgede yer alan kılların tamamından kurtulması diğer kişilere göre daha az seansta gerçekleşir. Bir diğer lazer epilasyon cihazı çeşidi olan Nd yağ lazer cihazlarının yaydıkları enerjinin sahip olduğu dalga boyu 1064 nm dir. Nd yağ lazer cihazlarının yaydıkları bu enerji kıl köklerinde yer alan ve melanin olarak adlandırılan renk pigmentleri tarafından en az tutulan dalga boyuna sahip enerjidir. Bu lazer epilasyon cihazı çeşidinde başarı oranını artırmak için verilen enerjiyi de artırmak gerekir. Verilen enerjinin artırılması yani yükseltilmesi uygulama yaptıran kişinin hissettiği acının da aynı oranda artmasına neden olur ve dayanılması güçleşen acı nedeniyle bu lazer epilasyon cihazı çeşidiyle uygulama yaptıran kişilerin çoğu tedaviyi yarıda bırakmak zorunda kalır. Bunun yanı sıra cilde gönderilen yüksek enerji cilt yüzeyinde yanıkların oluşmasına neden olur ve bu yanıklar çoğunlukla bulundukları bölgede kalıcı izler bırakırlar.Lazer epilasyon yöntemine alternatif bir yöntemde iğneli epilasyondur. Estetisyenlik kursu nın çalışma prensibi lazer epilasyon cihazının çalışma prensibinden daha farklıdır. Estetisyenlik kursu ile yapılan uygulamada hastanın hissettiği acı lazer epilasyon uygulamasına oranla daha fazladır. Çiğdem Sarp Akademide Estetisyenlik kursu ile epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasında başarı oranı

Lazer epilasyon uygulamasından alınan en başarılı sonuçlar koyu kıl rengine ve açık ten rengine sahip olan kişilerdedir. Çünkü koyu renkteki kıllar Estetisyenlik kursu nın yaydığı enerjiyi daha iyi tutarlar. Kılların tuttuğu bu enerji kıl köklerine ulaştığında ısıya dönüşür. Kıl köklerinde ve kıl gövdesinde oluşan bu ısı enerjisi kılların yanmasına neden olur. Yanan kıl kökleri eskisi kadar kuvvetli çıkmazlar ve birkaç seans sonunda tamamen yok olarak bir daha da çıkmazlar.

Lazer epilasyon uygulamasında en önemli olan nokta kıl renginin ten renginden daha koyu olmasıdır. Türk insanı genel olarak açık ten rengine ve ten renginden daha koyu olan kıl rengine sahiptir. Bu nedenle de bizim için en uygun dalga boyuna sahip olan lazer epilasyon cihazı tipi Alexandrite lazer epilasyon cihazlarıdır. Alexandrite Estetisyenlik kursu kılların köklerine kadar ulaşarak kıl köklerinin kalıcı olarak yok olmasını sağlar ve cilt üzerinde yanıklar oluşumuna neden olmaz.

Lazer epilasyon uygulaması sırasında cihazın atış yapılan başlık kısmı cilde değmez. Estetisyenlik kursu ile uygulama yapılan bölge arasında yaklaşık olarak 3 santim kadar bir mesafe bulunur. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamasında hijyenik olarak herhangi bir problem yaşamazsınız. Lazer cihazlarının epilasyon amacıyla kullanılması sağlık açısından herhangi bir sakınca ve kansere neden olma ve radyasyon gibi kötü bir etkisi yoktur.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon yönteminde uygulama yapılmaya başlamadan önce, kişinin cilt ve kıl analizinin mutlaka yapılması gerekir. Cilt ve kıl analizi yapıldıktan sonra hastaya uygun olan dalga boyuna sahip lazer epilasyon cihazıyla lazer epilasyon uygulaması yapılır

epilasyon

 

Estetisyenlik kursu nda lazer epilasyon cihazı kullanımı eğitimi verilmektedir. Özellikle Alexandrite lazer epilasyon cihazları ülkemiz insanının cilt rengine en uygun olan dalga boyuna sahip olan cihazlardır ve alexandrite lazer epilasyon cihazları Amerika da ödül almış lazer epilasyon cihazı çeşididir. Lazer epilasyon uygulamasının fiyatıysa uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişiklik gösterir. Lazer epilasyon uygulaması sırasında belirlenen fiyat yalnızca bir seans ücretidir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgede yer alan kılların tamamından kurtulmak için yapılması gereken lazer epilasyon seansı sayısıysa kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama olarak dört ile altı seans arasında bir lazer epilasyon uygulaması, uygulama yapılan bölgede yer alan tüm kıllardan tamamen kurtulmak için genel olarak yeterlidir. Bazı dönemlerde Çiğdem Sarp Akademi kampanyalar yaparak lazer epilasyon uygulaması için paket fiyat belirlemektedir. Bu paket fiyat da normal seans ücretinden daha avantajlıdır. Çiğdem Sarp Akademi de Estetisyenlik kursu verilmektedir. Lazer epilasyon yönteminde kullanılan dört farklı lazer epilasyon cihazı çeşidi bulunmaktadır. Bu farklı lazer epilasyon cihazlarının birbirinden farkı sahip oldukları dalga boylarıdır. Estetisyenlik kursu hakkında merak ettiğiniz her şeyi ve fiyatları merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Protez tırnak uygulamasının zararları var mı?

Protez tırnak uygulaması kendi tırnaklarınıza herhangi bir zarar vermez, tırnaklarınızı yıpratmaz yada inceltmez. Çünkü protez tırnak uygulaması sırasında kendi tırnaklarınızın tamamı kapatılmaz. Tırnaklarınızın yalnızca uç kısımlarına protez tırnaklar özel yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır. Tırnaklar dip kısımlarından uzadığı ve hava aldığı için ve protez tırnak uygulamasında tırnakların dip kısımları kapatılmadığı için kendi tırnaklarınız sağlıklı bir şekilde uzamaya ve hava almaya devam eder. Uygulama yapıldıktan sonra günlük işleriniz, sanki kendi tırnaklarınız gibi yapmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz. İş yaparken tırnaklarınızı sakınmanıza gerek yoktur. Güzellik uzmanlığı kursu nda protez tırnak uygulamasıyla ilgili tüm bilgiler verilmektedir.Protez tırnaklar görüntü olarak da his olarak da kendi tırnaklarınızla bütünleşir. Takma tırnak uygulamasını yaptıranların hissettikleri yabancılık duygusu protez tırnak uygulamasında yaşanmaz. Bu uygulamanın akrilik ve jel olarak adlandırılan iki tipi vardır. Sizin için hangi tipinin yapılacağınaysa uzmanlar tırnaklarınızı gördükten sonra karar verir. Eğer bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırırsanız protez tırnaklarınızı uzun bir süre kullanabilirsiniz. Protez tırnakların çıkarılması da son derece kısa sürede gerçekleşir. Tırnaklarınızdan sıkıldığınız zaman merkezimize gelerek çok kısa sürede protez tırnaklarınızı çıkartabilirsiniz.Güzellik uzmanlığı kursu ile ilgili her türlü bilgiyi merkezimizden öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı yaptıran kişilerin tırnaklarına zarar vermemeleri için dikkat etmeleri gereken iki önemli husus bulunur. Bunlardan birincisi kesinlikle kağıt törpü kullanmaları ikincisiyse tırnaklarındaki ojeleri asetonsuz oje çıkarıcılarla çıkarmalarıdır. Tırnak makası ve metal malzemeden üretilmiş törpüler protez tırnaklara zarar verirler. Çiğdem Sarp Akademi de Güzellik uzmanlığı kursu verilmektedir.

Kalıcı makyaj uygulaması nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması nasıl yapılır?

Son yılların en popüler uygulamalarından biride kalıcı makyaj uygulamasıdır.Kalıcı makyaj uygulaması kadınlar tarafından oldukça fazla bir şekilde tercih edilen bir uygulamadır.Çünkü kalıcı makyaj uygulamasının kadınlara sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır.Peki kalıcı makyaj uygulamasının kadınlara sunduğu avantajlar nelerdir?Öncelikle kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kadınlar artık her gün makyaj yapmak için belli bir zaman ayırmak zorunda kalmayacaklar.Makyaja ayrılan zaman yalnızca makyaj yapmakla bitmiyor ne yazık ki.Ayrıca yapılan makyajı gün içerisinde sürekli olarak kontrol ederek tazelemek de gerekiyor.Birde yatmadan önce makyajın çıkarılması için geçen zaman var tabi makyaj için ayrılan süreye eklenmesi gereken.Bunların hepsiniz toplayınca da bir hayli zaman ediyor.İşte kalıcı makyaj uygulaması makyaja ayrılan bu süreyi kadınlara hediye ediyor.Kalıcı makyaj uygulamasında bitkilerden elde edilen renk pigmentleri kullanılıyor. Yani bu uygulamada kullanılan maddeler doğal olduğundan dolayı kişide herhangi bir sağlık problemine de neden olmuyor.

 

Makyajın püf noktaları

Seri bir şekilde makyaj yapmanın en önemli noktası makyaj yaparken kullanılacak olan makyaj malzemelerini iyi tanımaktan geçmektedir.Eğer elinizde bulunan makyaj malzemelerini iyi tanır ve iyi kullanırsanız eğer oldukça hızlı ve rahat bir şekilde makyajınızı yapabilirsiniz.Eğer bir yere yetişmeyen çalışıyorsanız ve makyaj yapmak için kısıtlı bir vaktiniz varsa makyaj yaparken ağır ve koyu renkler yerine daha soft ve pastel renkleri tercih etmeniz gerekmektedir.Bu sayede daha hızlı makyaj yapmak çok daha kolay olur.Hızlı bir şekilde makyaj yapmamız gerekiyorsa eğer öncelikle cildimize yapacağımız baz makyajı doğru bir şekilde uygulamamız gerekmektedir.Özellikle tene sürülen pudranın kesinlikle cilde homojen bir şekilde dağıtılması gerekir.Pudranın ciltte dalga dalga durmaması gerekir.Eğer hızlı bir şekilde makyaj yapmanız gerekiyorsa cildinize fondöten yerine pudra sürmenizi tavsiye ederiz.Çünkü pudranın düzgün bir şekilde cilde sürülmesi fondötene göre çok daha kolaydır.Pudrayı cildinize düzgün bir şekilde sürdükten sonra üzerine allık uygulayıp göz makyajına geçebilirsiniz.Göz makyajı bittikten sonra son olarak dudaklarınıza hafif bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

kalıcı makyaj kas

Kalıcı makyaj hangi bölgelere uygulanır?

Kadınların en büyük dertlerinden biri her gün makyaj yapmak.Makyaj olayı maalesef yalnızca yapmakla da bitmiyor.Gün içerisinde yapılan makyajın bozulan kısımlarına rötuş yapmak gerekir.Bunun yanı sıra gün bitiminde yapılan makyajın temizlenmesi ve cilde bakım yapılması gerekmektedir.Bunların hepsini topladığımız zaman kadınların makyaj için gün içerisinde bir hayli zaman ayırması gerekmektedir.Neyse ki kadınları bu derdinden kurtaracak yeni sayılabilecek bir uygulama çıkmıştır.Bu uygulamanın adı da kalıcı makyaj uygulamasıdır.Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kadınlar artık her gün makyaj yapmak zorunda kalmayacaklar.Kalıcı makyaj uygulaması yüzde birçok bölgeye uygulanan bir işlemdir.Kalıcı makyaj uygulaması yüzde en çok kaşlara,göz çevresine ve dudak çevresine yapılan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan renk pigmentleri bitkilerden elde edildiğinden dolayı bu uygulamanın kişinin cildine verdiği herhangi bir zarar yoktur.Kalıcı makyaj uygulaması yapıldığı bölgeye göre değişen sürelerde gerçekleşen bir uygulamadır.