Aylık arşivler: Eylül 2013

kalıcı makyaj zararlımıdır

Kalıcı makyaj uygulaması hangi durumlarda yapılmaz?

kalıcı makyaj dudak

kalıcı makyaj uygulaması et benlerinin üzerine,keloid adı verilen yürüyen yaraların üzerine,pigment alerjisi olanlara,melonema denilen cilt üzerinde kırmızılıkları olanlara,göz yaşı iltihabı olanlara,kılcal damar çatlaklarının üzerine,egzema,siğil yada mantarların üzerine,psikolojik rahatsızlığı olan kişilere,hassas cilt tipine sahip olan kişilere ve 18 yaşın altındaki kadınlara kalıcı makyaj uygulaması asla yapılmamalıdır.Ayrıca gebelikte,adet döneminden 1 hafta önce,estetik ameliyattan çıktıktan  12 ay sonra,doğum sonrası emzirme döneminde,antibiyotik ve kortizon kullanan kişilerde ve lokal enfeksiyona sahip olan kişilerde bu rahatsızlıkların yada dönemlerin geçmesi beklenerek o zaman kalıcı makyaj uygulaması yapılır.Bunun dışında şeker hastalığına sahip olan kişilerde,hemofili hastalarında,HIV ve hepatit hastalarında ve anemisi olan kişilerde kalıcı makyaj uygulaması yapılmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılmalı ve doktorun kararına göre bu uygulamanın yapılıp yapılmayacağına karar verilir.Ayrıca her ne olursa olsun devamlı ilaç kullanan kişiler mutlaka doktora danışarak kalıcı makyaj uygulaması yaptırmalıdır.

 

Kalıcı makyaj uygulamasında iyileşme süresi ne kadardır?

Kalıcı makyaj uygulaması ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanan ve kadınlar tarafından çok tercih edilen estetik uygulamalarından biridir.Kalıcı makyaj uygulaması yüzde istenilen her bölgeye yapılabilir. Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan renk pigmentleri bitkilerden elde edildiklerinden dolayı kullanıcıda herhangi bir enfeksiyon,rahatsızlık yada alerjiye neden olmaz.Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında bazı kişilerde artan pigmentlerden dolayı oluşan kabuklanma yaşanabilir.Uygulanan kişide kalıcı makyaj uygulaması yapılan bölgelerde sanki kuruma ve sertleşme olmuş gibi bir his oluşur.Renklerdeyse uygulama yapıldıktan hemen sonra istenilen renkten daha koyu bir renk görüntüsü oluşur.Uygulamadan ancak 4-6 hafta sonra esas renk ortaya çıkar.Cildin tamamen yenilenmesi için belli bir süre geçmesi gerekmektedir.Bu sebepten ikinci bir uygulama yapılması düşünülüyorsa eğer en az 1 ay beklenmesi gerekmektedir.İyileşme sürecinde cilt yenilendiği için renkler olacağından daha solgun görünebilir.Fakat bir süre sonra asıl istenilen renk ortaya çıkar.

Lazer epilasyon seansından sonra

Lazer epilasyon olarak adlandırılan estetik uygulama sayesinde vücut üzerinde yer alan ve özellikle kadınları çok rahatsız eden istenmeyen tüylerden kısa sürede, birkaç seansta kurtulmanız mümkündür. Lazer epilasyon uygulamasından etkili ve yüz güldüren sonuçlar alabilmek için bu uygulamayı yaptırdıktan sonra uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Peki nedir bunlar. İşte bu sorunun cevabını Estetisyenlik kursu veriyor ;

1) Lazer epilasyon seansı yapıldıktan sonra en az 20 gün süreyle uygulama yapılan bölgenin güneş ışığına maruz kalmaması son derece önemlidir. Eğer uygulamayı yaptıran kişinin mutlaka dışarı çıkması gerekiyorsa o zaman uygulama yapılan bölgeye yüksek koruma faktörlü güneş kremi sürülmelidir.

2) Lazer epilasyon uygulamasından sonra ılık bir duş alınmasında herhangi bir sakınca yoktur.

3) Uygulama sonrasında cildi tahriş edecek kese yada peeling gibi uygulamalardan uzak durmak gerekir.

4) Uygulama sonrasında kişinin cildinin hassasiyet durumuna göre uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık oluşabilir. Ancak bu en fazla birkaç gün sürer. Oluşan bu kızarıklık aslında kıl köklerin yandığını yani uygulamanın başarılı geçtiğini gösterir.

5) Bazı kişilerdeyse uygulama yapıldıktan sonra bu bölgede kabarıklık ve nadiren kabuk bağlama görülebilir.

6) Lazer epilasyon uygulamasının etkilerinin görülmesi için yaklaşık 15 gün beklemek gerekir. 15 gün sonra uygulama yapılan bölgede yer alan kıllar kendiliğinden dökülmeye başlar yada tutup çekilince kolayca çıkarlar.

Lazer epilasyon hakkında tüm merak ettiklerinizi Estetisyenlik kursu  a sorabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamasında önce

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmak ve bu sayede vücudunuzda yer alan istenmeyen kıllardan tamamen kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon uygulamasını yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Peki lazer epilasyon uygulamasından maksimum fayda alabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir;

1) Lazer epilasyon uygulaması yapılması planlanan bölgenin güneş ışığına maruz kalmamış yani bronzlaşmamış olması gerekir. Eğer uygulama yapılacak olan bölge bronzlaşmışsa en az bir ay beklenmesi gerekir.

2) Lazer epilasyon seansından önce uygulama yapılacak olan bölgede yer alan kılları kökten alma işlemine en az 20 gün öncesinde son verilmiş olması gerekir.

3) Lazer epilasyon seansına gelmeden önce uygulama yapılacak olan bölgede bulunan kıllar jilet yardımıyla kısaltılarak lazer epilasyon uygulaması için uygun hale getirilmelidir.

4) Lazer epilasyon uygulaması yapılmadan önce uygulama yapılacak olan bölgede bulunan kıllara boyama yada sarartma gibi herhangi bir kimyasal işlemin yapılmamış olması gerekir.

5) Peeling yada kese gibi soyucu uygulamaların lazer epilasyon seansından en az iki hafta öncesinde bırakılmış olması gerekir.

6) Lazer epilasyon uygulaması sırasında uygulama yapılacak olan bölgede herhangi bir makyaj malzemesi kullanılmamış olması gerekir.

Estetisyenlik kursu na giderek lazer epilasyon uygulaması konusunda uzman olup kendinize yeni bir meslek edinebilirsiniz.Lazer epilasyon uygulamasından istenilen sonuçların alınması ve vücut üzerinde yer alan istenmeyen kıllardan kısa sürede kurtulabilmek için yukarıda yazan hususlara dikkat etmek son derece önemlidir. Çiğdem Sarp Akademinin vermiş olduğu Estetisyenlik kursu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

kalıcı makyaj uzmanı

Kusurları kapatan makyaj hileleri

kalıcı makyaj kas

kalıcı makyaj yapmanın asıl amacı yüzdeki güzel yönleri daha ön plana çıkararak daha kusurlu olan yönleri de kapatmak ve bu sayede de daha güzel ve bakımlı görünmektir.Buna uygun olarak makyaj yaparken daha güzel ve bakımlı görünmek için yapılması gereken belli kurallar ve yöntemler vardır. kalıcı makyaj yaparken kullanılan makyaj malzemelerinin renkleri daha açık tonlarda seçilirse hatlar daha fazla ön plana çıkarken,daha koyu renklere sahip makyaj malzemeleri seçilirse hatlar daha geri plana atılmış olur.Eğer burun ile dudak arasındaki mesafeniz uzunsa bu kusurunuzu örtmek için dudak ile burun arasını boyamalısınız.Eğer burnunuz çok küçükse burun kemiğini ve kenarlarını açık renkli açık renge sahip olan pudra ile boyamalısınız.Eğer burnunuz çok kısaysa,burun bitimine ve iki kaş arasındaki bölgeye açık renge sahip fondöten sürülür.Böylelikle burun olduğundan daha uzun görünür.Eğer burnunuz uzunsa,burnun altta kalan uç kısmına koyu renkli fondöten sürülür.Eğer burnunuz kemikliyse,burunda yer alan kemiğin üzerine koyu renkli fondöten sürülmesi gerekir.Eğer burnunuz çok büyükse,koyu renkli fondöten kullanılarak burun olduğundan daha farklı gösterilebilir.

 

Makyaj hileleri

kalıcı makyaj yapmanın asıl amacıda yüzümüzde beğenmediğimiz yerleri kapatarak daha çok beğendiğimiz yerleri ön plana çıkarmaktır.Peki istediğimiz bir yüze sahip olmak için yapmamız gereken şeyler nelerdir?Mesela çıkık bir çeneye sahipseniz eğer,tüm yüzünüze uyguladığınız pudra renginden 2 ton daha koyu renge sahip olan bir pudrayı çenenize uygulayabilirsiniz.Ayrıca çenenize uyguladığınız pudrayı boynunuza da uygulamalısınız ki arada renk farklılığı olmasın.Bu tarz makyajda gözlerinizi daha ön plana çıkarmak için kirpiklerinizi kıvırarak maskara sürün.Ayrıca dudaklarınızda ön plana çıkaracak olan canlı renklere sahip olan rujlar sürerek çenenizi arka plana itebilirsiniz.Eğer burnunuzdan şikayetçiyseniz ve hokka gibi bir burna sahip olmak istiyorsanız,burnunuzu geri plana atmak için gözlerinizi,dudaklarınız ve elmacık kemiklerinizi ön plana çıkaracak şekilde makyaj yapmanız gerekmektedir.Eğer gözleriniz çok çukurdaysa,gözlerinizi daha canlı göstermek için pırıltılı göz farlarını kullanabilirsiniz.Daha sonra göz kapağınıza eyeliner çekin.

Lazer epilasyon uygulamasını kimler yapmalıdır ?

Cilt üzerinde yer alan kıllardan kurtulmanın en hızlı ve en etkili yolu lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktan geçmektedir. Fakat bu uygulamayı mutlaka güvenilir ve uzmanların yer aldığı bir merkezde yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde uygulamadan herhangi bir fayda görememeniz yada uygulama yapılan bölgede yanıklar oluşumu gibi sizi sıkıntıya sokan birçok istenmeyen sonuçla karşılaşmanız kaçınılmaz olur. ipl lazer cihazı na katılarak uygulamayla ilgili gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamasını yapacak olan uzman mutlaka bu konuda gerekli eğitimi almış ve yeterli deneyimi kazanmış olmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasına başlanmadan önce uzman kişi uygulama yapılacak olan bölgeyi görerek hangi dalga boyuyla ne kadar süre lazer epilasyon uygulaması yapılması gerektiğini tespit eder. Seans aralıklarına da yine bu kişiler karar verir. Lazer epilasyon uygulamasını mutlaka ipl lazer cihazı na katılmış kişilerin yapması gerekir.

Birçok kadın lazer epilasyonun acı veren bir uygulama olduğunu düşünerek bu uygulamayı yaptırmaktan kaçınır. Halbuki bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü son sistem lazer epilasyon cihazlarında soğutma sistemi bulunmaktadır. Uygulama sırasında cilde püskürtülen soğuk hava hissedilen acıyı en az seviyeye indirir. Lazer epilasyon uygulaması sırasında hastaların hissettikleri yalnızca hafif bir batmadır. Çiğdem Sarp Akademi ipl lazer cihazı vermektedir.

Lazer epilasyon cihazlarının birden farklı çeşidi bulunur. Bu farklı çeşitler sayesinde farklı cilt tiplerine ve cilt renklerine sahip olan kişiler lazer epilasyon uygulamasından maksimum verim alarak cilt üzerinde yer alan istenmeyen kıllardan kısa sürede kurtulabilirler.

kalıcı makyaj eyeliner

kalıcı makyaj için kaç seans uygulama yaptırmak gerekir?

Kalıcı makyaj son yılların en popüler estetik uygulamalarından biridir.Bu uygulama kadınların her daim bakımlı ve güzel görünmesini sağlar.Kalıcı makyaj yüzde birçok farklı yerlere yapılabilen bir uygulamadır. Kalıcı makyaj uygulaması kaşlara,gözlere ve dudaklara uygulanır sıklıkla.Diyelim ki siz hem kaşlarınıza,hem gözlerinize hem de dudaklarınıza kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak istiyorsunuz.Tüm bu bölgelere uygulanacak olan kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık olarak 2 saat kadar sürer.Bu uygulamanın en güzel özelliğiyse tek seans kalıcı makyaj uygulaması yapılmasının yeterli olmasıdır.Bu özellikle çalışan ve çok fazla boş vakti olmayan kadınlar için büyük avantaj sağlamaktadır.Kalıcı makyaj uygulamasını yaptıktan yaklaşık 25 gün sonra uygulamayı yaptırdığınız merkeze tekrar gelerek uzmanlar tarafından uygulamanın kontrol edilmesi gerekiyor.Bu kontrolde kalıcı makyaj kontrol edilir ve eğer gerek duyulursa rötuş yapılır.Ama rötuşa genelde ihtiyaç duyulmaz.

 

kalıcı makyaj nasıl tazelenir?

Her kadın güzel ve bakımlı görünmek ister ve bunun için ne gerekiyorsa yapar.Güzel ve bakımlı görünmekse yapıla bakım ve makyajdan geçer.Makyaj yaparak kadınlar olduklarından çok daha güzel ve bakımlı görünürler.Yapılan makyaj sayesinde yüzdeki güzel yerler ön plana çıkarılırken kusurları yerler kapatılır.Yapılan makyaj özellikle sıcak yaz günlerinde çok çabuk bozulur ve bu nedenle makyajımızı sürekli tazelememiz gerekir.Makyajın en çabuk bozulan kısımlarıysa yüzün en çok terleyen bölgeleri olan burun,çene ve yanak kısımlarıdır.Bu kısımların üzerinden yanımızda bulundurduğumuz bir pudra ile geçebiliriz.Pudrayı geçtikten sonra yanak kısımlarına allık uygularız.Bunun dışında makyajda en çabuk bozulan kısım dudaklara uygulanan rujdur.Bu nedenle makyaj yaparken kullandığımız ruju mutlaka çantamızda bulundurmamız gerekir ki rujumuz çıktığı zaman tekrar tazeleyebilelim.Her ne kadar piyasada satılan ve kalıcılıkları uzun süre olan rujlar olsa da yinede ruju yanımızda taşımamızda yarar vardır.Rujun üzerine ruja uygun olan renkteki parlatıcıyı da uygulamamız gerekir.Makyajın en zor bozulan kısımlarından biri de gözlere uygulanan göz makyajıdır.Her ihtimale karşı göz kalemini de yanımızda bulundurmamız iyi olur.

 

Lazer epilasyon nedir ?

Lazer epilasyon olarak tanımlanan estetik uygulamanın temel çalışma prensibi cilt üzerinde yer alan kılların ve kıl köklerinin bünyesinde yer alan ve kılın renk almasını sağlayan melanin olarak adlandırılan renk pigmentleriyle lazer epilasyon cihazından çıkan ve belli bir dalga boyuna sahip olan lazer ışığının etkileşimidir. Melanin olarak adlandırılan renk pigmentleri üzerlerine düşen lazer ışığını tutarak absorbe eder yani emer.

epilasyon

Lazer epilasyon cihazlarının yaymış olduğu lazer ışınının en önemli özelliği seçici fototermoliz yöntemini kullanıyor olmasıdır. IPL kursu Yani lazer epilasyon cihazından çıkan lazer ışığı yalnızca kıllarda ve kıl köklerinde yer alan melanin pigmentine etki edip kıl köklerini yakarken etrafta yer alan diğer doku ve organların hiçbirine zarar vermez. ipl lazer cihazı sayesinde uygulama hakkında tüm gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Lazer epilasyon ipl kursu cihazlarının birkaç farklı çeşidi bulunur. Bu cihazları birbirinden farklı kılan özellik sahip oldukları dalga boylarının birbirinden farklı olmasıdır. Yani açık ten rengine sahip olan kişilerle koyu tenli kişilere aynı cihazla lazer epilasyon uygulaması yapılması doğru değildir.

Lazer epilasyon uygulamasının etkili olabilmesi için cilt renginize ve kıl yapınıza uygun dalga boyuna sahip olan lazer epilasyon cihazlarıyla epilasyon uygulaması yapılması gerekir. Çiğdem Sarp Akademi’yi arayarak lazer epilasyon kursu fiyatlarıyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulaması süresi de oldukça önemlidir. Çünkü gereğinden fazla süre uygulanan lazer ışığı cilt üzerinde yanıklara neden olurken ,gereğinden az süre uygulanan lazer ışığı istenen etkiyi göstermez.

kalıcı makyaj dudak uygulamsı

kalıcı makyaj neler yapılır?

Son yılların en çok yaptırılan uygulamalardan bir tanesi de kalıcı makyaj uygulamasıdır.Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kadınlar artık yataktan kalktıkları zaman bile makyajlı görünecekler.Bunun yanında kadınların bu uygulama sayesinde artık makyaj tazeleme ve makyaj silme gibi dertleri olmayacak.Kalıcı makyaj uygulaması yüzde nerdeyse istenilen her bölgeye yapılan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulamasıyla neler yapıldığını şu şekilde sıralayabiliriz;Öncelikle doğal kontürleri daha belirgin hale getirmek için kullanılır.Göz çevresine yapılarak eyeliner lı görünüm kazanmanızı sağlar.Kirpiklerin daha belirginleştirmek ve koyulaştırmak için kullanılır,kaşları belirginleştirmek yada kaş şeklini değiştirmek için kaş bölgesine uygulanır,dudak kenarlarını daha belirgin hale getirmek için dudak kenarlarına,dudaklara ve gözlere doğal bir ışıltı kazandırmak için kullanılır. kalıcı makyaj uygulaması yalnızca bazı özel güzellik merkezleri tarafından yapılan bir uygulamadır.

 

Kalıcı makyaj uygulaması sonucu

Kalıcı makyaj uygulaması son yıllarda ülkemizde de yapılmaya başlanan bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulamasında bitkilerden elde edilen doğal renk pigmentleri kullanılarak uygulama yapılır.Bitkilerden elde edilen bu renk pigmentlerine doğal mineraller de eklenerek oluşan bu karışım kalıcı makyaj uygulamasında kullanılır.Kalıcı makyaj uygulaması tek kullanımlık ve hijyenik olan özel iğneler aracılığıyla kullanıcılara uygulanır.Bu uygulama sırasında hasta yalnızca hafif bir batma hisseder.Bundan rahatsız olan hastalar için kalıcı makyaj uygulamasına başlanmadan önce uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik etkili kremler sürülebilir.Kalıcı makyaj uygulaması bitkilerden elde edilen ve doğal olan renk pigmentleriyle yapıldığından dolayı son derece sağlıklıdır.Bu renk pigmentlerinin içine herhangi bir katkı yada koku maddesi eklenmez.Bu nedenle kalıcı makyaj uygulaması kişide herhangi bir alerjik reaksiyona da neden olmaz.Kalıcı makyaj uygulaması sonucunda kişide görülebilecek yan etkiler dikkate alınmayacak ve kısa bir süre içinde kendiliğinden geçecek olan yan etkilerdir.Bu yan etkiler hafif kızarıklık,lenf akıntısı ve hafif şişliklerdir.

kalici makyajın göz uygulaması

 

kalıcı makyaj nasıl uygulanır?

Kadınlar tarafından çok sevilen yeni bir estetik uygulaması daha geliştirildi son günlerde.Bu uygulamanın adı kalıcı makyaj uygulamasıdır.Kadınların vazgeçemediği bir şeydir makyaj yapmak.Makyaj yapan kadınlar kendilerine daha çok güvenirler,kendini daha güzel ve bakımlı hisseder.Makyaj yapmak zaman alan bir uygulamadır.Özellikle sıcak yaz günlerinde yapılan makyaj çok kısa sürede bozulur ve makyajı sık sık tazelemek gerekir.Artık kadınlar tüm bu dertlerle uğraşmak zorunda değildir.Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde artık kadınlar yataktan kalktığı zaman bile makyajlı görünebilecek.Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan renk pigmentleri bitkilerden elde edilir.Bitkilerden elde edilen renk pigmentlerine doğal mineraller eklenir.Bu karışım özel enjektörlere alınarak cilt üzerinde istenilen bölgelere uygulanır.Kalıcı makyaj uygulaması en çok dudak kenarlarına ve göz kenarlarına uygulanır.Uygulama sırasında hasta yalnızca iğnenin batma hissini duyar.Hassas ciltlere sahip olan kadınlarda batma hissini azaltmak için uygulamadan önce anestezik etkili kremler uygulanır.

 

kalıcı makyaj uygulaması kimlere uygulanır

Son yılların en popüler uygulamalarından bir tanesi de kalıcı makyaj uygulamasıdır.Makyaj yapmak kadınların en çok sevdiği şeylerden biridir.Ama ne yazık ki makyaj yapmak kadınların oldukça çok vakitlerini alan bir işlemdir. Özellikle de havaların iyice ısınmaya başladığı şu sıcak yaz günlerinde yapılan makyaj çok kısa sürede bozulmaya başlar.Makyajın bozulan kısımlarının da sürekli yeniden yapılması gerekir.Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde artık kadınlar tüm bu dertlerinden kurtuluyorlar. Kalıcı makyaj uygulaması özellikle makyaj yapmayı beceremeyen kadınlar için,normal makyajın ağırlığını yüzünde taşımaktan rahatsız olan kadınlar için,yataktan kalktığı zaman bile makyajlı görünmek isteyen kadınlar için tavsiye edilen bir uygulamadır.Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan değişik tonlara sahip olan renkler bitkilerden elde edilen doğal renk pigmentleridir.Bitkilerden elde edilen bu renk pigmentlerine doğal minerallerde eklenerek bu karışım kalıcı makyaj uygulamasında kullanılır.Kalıcı makyaj uygulaması en çok dudak kenarı ve göz çevresine uygulanıyor.

 

Akne nedir? Akne izi nasıl giderilir?

Neredeyse hemen hemen herkes hayatında en az bir kere akne sorunuyla karşı karşıya gelmiştir. Bu dönem de genellikle ergenlik dönemidir. Günümüzde en çok rastlanan rahatsızlıklardan bir tanesidir akne sorunu. Özellikle pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak isteyen kadınlar için akneler yarattıkları çirkin görüntü nedeniyle oldukça büyük bir soruna neden olurlar.

estetisyenlik kursu

estetisyenlik kursu

Bir cilt rahatsızlığı olan akneler halk arasında sivilce olarak adlandırılır. Her 100 kişiden yaklaşık 85 inin karşılaştığı akne sorunu asıl olarak cildin hemen altında yer alan yağ bezlerinin salgılamış olduğu yağların, bunların deri yüzeyine çıkmasını sağlayan yağ kanallarını tıkaması nedeniyle meydana gelir. Aknenin birkaç farklı çeşidi bulunur ve bunların tümü tedavi edilmediği takdirde derin akne izi bırakır.

Sivilcenin birkaç belirtisi vardır. Bunlar; cilt üzerinde kırmızı ve içi dolu olan şişliklerin oluşması, siyah noktalar ve cilt altında oluşan ve kist olarak adlandırılan şişliklerdir. Eğer cildinizde bulunan akneler kullandığınız ürünlere ve aldığınız önlemlere rağmen geçmiyor ve çıkmaya devam ediyorsa o zaman mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Çünkü akneler bir süre sonra cilt üzerinde çukur şeklinde izler bırakırlar. Derin akne izi oluştuktan sonra tedavi edilmesi maalesef oldukça zordur. Bu nedenle derin akne izi oluşmadan mutlaka bir uzmandan yardım alarak cildinizde bulunan ve güzel görünmenizi engelleyen aknelerden kurtulmanız gerekir.

Akne tedavisi maalesef yavaş ilerleyen bir tedavidir. Bu nedenle hastanın biraz sabırlı olması ve tedaviye günü gününe riayet etmesi gerekir.