Aylık arşivler: Temmuz 2013

CİLT BAKIM UYGULAMASI

Cilt bakımı kadın olsun erkek olsun herkes için gereken bir bakımdır. Dış etkenlerden oldukça fazla etkilenen yüz bölgesine bu etkenlerden oluşan zararları yok etmek amacıyla belirli aralıklarla bakımlar uygulamak gerekir. Dış etkenlerin yarattığı zararlarla beraber cildimizde, ergenlik dönemininde başlamasıyla yağlanmalar ve bununla beraberde sivilceler, siyah noktalar, kuru bölgeler ve belli bir yaştan sonra da kırışıklıklar oluşur. Bütün bunların bakımı yapılarak cildin çok daha sağlıklı bir duruma getirilmesi oldukça önemlidir.

Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için kimi kişiler yağlı cilde sahip olurken kimileride kuru ya da normal cilt yapısına sahip olur. Özellikle yağlı ciltlerde yağlanma sebebiyle sivilcelenmenin çok daha fazla olduğu görüldüğü için bu cilt tipine farklı bakım yöntemleri ve çeşitleri uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken cilt tipi ne olursa olsun kişinin kendi cildini tanıması ve bunun sonucunda da kendi cilt tipine uygun bakımı yapabilmesidir. Cilt bakımı için üretilen çeşitli kozmetik ürünler olduğu gibi, bitkisel karışımlar kullanılarak elde edilen bakım kürleri de vardır. Aynı zamanda kişi eğer isterse çeşitli sorunlara iyi gelen bakım önerilerini kendi evinde kendi uygulayabileceği gibi özel cilt bakımı yapan güzellik salonlarına da gidebilir. Cilt bakımında en önemli nokta ise cildin herzaman temiz tutulmasıdır.

 

CİLT BAKIM ÇEŞİTLERİ

 

Ayın Cilt Bakımı Kampanyası 6 seans 400 TL  (tüm cilt bakımlarını kapsar)

 

Merkezimizde uygulanan cilt bakımı klasik bakımlardan son derece farklı olmakla beraber çok kapsamlı bunun için geliştirilmiş özel cihazlarla yapılır. Cilt bakımı seansı ortalama 60 dakika sürmektedir ve kişinin cilt yapısına göre çeşitli cihazlardan destek alınır. Bunlardan bazıları

 

OLGUN CİLTLER : Cilt gerginliğinin arttırılması ve sarkmaların toparlanması ilk amaçtır. bunun için colojen ve elastin üretimini arttırıcı bakımlar yapılır. Radyo Frekansı, oksijen terapi, ultrasound, Soft Lazer uygulamaları vs..  yapmaktayız.

 

GENÇ CİLTLER: Genç ciltlerde genellikle problem yağ dengesinin sağlanması ve ergenlik sivilcesi problemidir. Bu sorunlarla ise Microdermabrazyon, led terapi, peeling gibi işlemler uygulamaktayız.

 

KURU CİLTLER: Kuru ciltlerde cildin nem tutma miktarını arttırarak çok daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bunun için özellikle oksijen terapi pelingler,led terapi ve men maskeleri kullanıyoruz.

 

LEKELİ CİLTLER: Özellikle bilindiğini üzere beyaz tenli ciltlerden ziyade buğday ve esmer ciltler cilt lekelerine son derece meyillidir. Güneşten çok çabuk lekelenebilirler cilt lekelerinde kullandığımız yöntemler microdermabrazyon leke peelingleri maskeleri ve soft lazer uygulamarını sıralaybiliriliriz.

 

Salonlarımızda kişinin cilt tipi değerlendirilerek uygulanıcak ensturmanlara karar verilir ve uygulamaya geçilir.

 

Microdermabrazyon

Oksijen terapi

 

Radyo frekansı

 

Dermoroller

 

Mezolifting

 

Ultrasound terapi

 

Yüksek frekans

 

Led Terapi

 

Dermoterapi

 

Çeşitli peeling serum ve maskeler

 

 

Her biri başlı başına bir bakım olan sistemlerin birçoğu bakımlarımızda uygulanmaktadır. Cilt bakımı konusunda son derece iddialı bakımlar sunarak siz müşterilerimize en iyi sonuçları vermek hedefimizdir.

 

Özellikle akneli cilt bakımı son derece önemlidir. Aknelerden sonra ki kısım da son derece önemli ve uygulama çok iyi seçilmelidir.

 

Bakımlarımız aknelerle genişlemiş gözeneklerin daraltılması sivilce izlerinin lekelerinin ve hatta scar derecesindeki deformasyonların giderilmesini amaçlamaktadır. Sorunlu ve sivilceli ciltler için uygulayabileceğiniz özel cilt bakımları bulunur.

Cilt bakımı

CİLT BAKIMI

Tüm vücudunuzun cilt bakımını sağlamak inanın sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Cilt Bakımı denince ilk aklımıza gelen bakım yüzümüze yapılan bakım olsa da aslında tüm vücudumuzun bakımına önem vermemiz gerekir. Cildin bu kadar büyük bir önem taşıması, sağlıklı bir cilt sayesinde cildimizin hava alabilmesidir. Ölü derilere sahip ve sorunlu bir cilt genel anlamda tüm sağlığımızı etkiler. Sağlıklı bir cilt için birtakım bakımlar uygulanması her zaman için gereklidir. Bu bakımlar özel eğitim almış profesyoneller tarafından uygulanabileceği gibi aynı zamanda evde çeşitli pratik cilt bakım önerileri sayesinde de uygulanabilir.

Cilt Bakım Önerileri

1. Vücudunuzda ki ölü derilerden kurtulmak amacıyla ve cildinizin hava almasını sağlamak amacıyla en azından haftada bir kez ya da 2 haftada bir kez düzenli aralıklarla peeling uygulamalısınız. Banyo sırasında vücudunuza peeling uygulayarak gerçekten cildinize etkili bir bakım uygulamış olursunuz.

Ayrıca yüzünüze de belirli aralıklarla peeling yapmanız çok daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yanlız yüzünüze peeling uygulayabilmeniz için cildinizde sivilcelenmelerin olmaması gerekir. Eğer sivilcelenme mevcutsa en azından bu sivilceleri değmeyecek bir şekilde peeling yapmanızı öneriyoruz. Profesyonel cilt bakım seanslarında mutlaka uygulanan bir bakım önerisi olan peeling evinizde rahatça uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

2. Kış mevsiminde özellikle nemlendirici kullanmaya büyük özen göstermelisiniz. Cildinizin kurumasına ve sertleşmesine engel olacak olan bu nemlendirici cildinizin bakımı açısından büyük önem taşır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz daha yağlı bir nemlendirici seçmeli ancak eğer cilt yapınız daha yağlıysa su bazlı bir nemlendirici seçmeye özen göstermelisiniz. Bu yüzden bu ayrıma dikkat etmeli cildinizi daha ışıltılı ve sağlıklı bir hale getirmek için uğraşırken daha büyük sorunlara yol açmamalısınız. Ayrıca yüzünüz için, bu amaçla üretilmiş özel bir nemlendirici kullanırken vücudunuz için farklı bir nemlendirici kullanmalısınız.

3. Ellerinizin kuru olmasından yakınıyorsanız birkaç damla zeytinyağı ve bir limonun suyunu bir kapta karıştırabilir ve ellerinize yedirerek sürebilirsiniz. Yaklaşık bir yarım saat ellerinizi böyle dinlendirdikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Cilt bakımı gerçekten ekstra önem vermeniz gereken bir konudur. Cildiniz sizin ışıltınızı dışarıya vurur. Bu yüzden sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için cilt bakımınızla yakından ilgilenin

Estetisyenlik kursu  güzellik uzmanlığı kursu ağda kaş bıyık manikur pedikur kursu akademik kuaförlük kursları akne skar geçer mi akne skar önce sonra akne ve skar nedir aktif akedemi guzellik uzmanligi kursu anadolu yakası estetisyenlik kursları. Estetisyenlik anadolu yakası estetisyenlik kursu anadolu yakasi estetik kursu bakırköy estetisyenlik kursları bakırköy güzellik uzmanlığı kursları beykoz estetisyenlik kursu beylikdüzü estetisyen kursları beylikdüzü estetisyenlik kursları beylikdüzündeki iş kurun kursları estetisyenlik kursu  eyüp güzellik uzmanlığı kursu güzellik uzmanlığı kursu cilt bakım kursları.

Sivilceler için Cilt bakımı

Genellikler ergenlik döneminde artış gösteren sivilce oluşumu ilerleyen yıllarda hormonların bir dengeye gelmesiyle azalır. Yağlı bir cilde sahip olan kişilerde ise bu sivilcelenme ergenlik döneminde olduğu kadar olmasa da belirli dönemlerde kendini göstermeye devam eder. Sivilcelenmenin önüne geçmek için en önemli şey cildin temiz tutulmasıdır. Ancak cildinizde sivilcelenme mevcut ise en iyi seçeneğiniz sivilceler için özel cilt bakımı uygulamaktır. Güzellik salonlarında uygulatabileceğiniz özel cilt bakımları olması sivilcelerinizden kurtulmanız için sağlıklı bir yoldur. Bu cilt bakımlarını diğer cilt bakımlarından ayıran en büyük özellik sivilceli ciltler için özel olarak uygulanmasıdır. Kuru ve normal cilt tiplerinde fazla karşılaşılmayan sivilce durumu yağlı ciltlerde çok daha fazla kendini göstermektedir. Düzenli olarak uygulanan sivilceler için cilt bakımı belirli bir süre sonunda ciltte oluşan sivilcelenmeleri yok ettiği gibi, düzenli bir şekilde devam etmeniz sonucunda oluşumları da engellenmiş olur. Eğer durumunuz bir güzellik salonunda cilt bakımı yaptırmaya uygun değilse evde de uygulayabileceğiniz bir çok doğal yöntem vardır. Bunları araştırarak evinizde uygulamayı deneyebilirsiniz. Sivilceleri azaltmak ve oluşmalarını engellemek için cilt bakımına duyulan ihtiyaç gerçekten çok yüksektir ancak eğer cildinizin temiz kalmasına özen gösterirseniz bu sivilcelenmeleri engelleyebilir ya da minumuma indirgeyebilirsiniz.

Güzellik Uzmanlığı Kursu ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Güzellik Uzmanlığı Kursu  —  ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Fazla kilolar çağımızda öyle bir problem haline gelmiştirki insanoğlu buna çare bulmak için çeşitli zayıflama yöntemleri türetmiştir. Kilo alma sebepleri bünyeden bünyeye farklılık gösterdiği için zayıflama yöntemleride buna göre şekillenmektedir.

Başlarda kilo verme yolunun az yemek tüketmek olduğuna inanılmış. Fakat görüldüki az yemek yemeklede zayıflanmıyordu. Kimi bu şekilde kilo verirken kimi bundan bir fayda göremiyordu. Aslında doğru olan sağlıklı yiyecekleri sık sık ve az az yemekti. Bununla birlikte tabi ki egzersiz yapmakta gerekliydi. Daha sonra insanlar sağlık beslenmeyi öğrenmeye başladılar. Fakat egzersiz ya da spor yapmayı alışkanlık haline getiremedikleri için daha kolay zayıflama yöntemleri araştırımaya başladılar. Bir dönem bitkisel zayıflama yöntemleri moda olmaya başladı. Evet bu yöntem etkili bir yöntemdi fakat tek başına çok fazla işe yaramıyordu. Bitkisel çözümler sağlıklı beslenme ve egzersiz ile uygulandığında zayıflamayı hızlandırıyordu. Daha sonra insanlar zayıflama haplarına yöneldi. İşe yarayanlarda vardı. Fakat zayıflatırken bazı organlarımıza zararda verebiliyorlardı. Kilolarımızdan kurtalalım derken organlardan olmanın bir mantığı yoktu. Bu düşüncenin üzerine günümüzde bu hapların bitkisel olanları yayılmaya başladı.

güzellik uzmanlığı kursu müfredatına göre bunlardan kimi insalar fayda görebiliyor fakat bazı kişilerde bu yöntem de işe yaramıyordu. Ve son senelerde teknolojinin gelişmesi ile zayıflama yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. O da bölgesel zayıflama yöntemleri. Bu yönteminde kendi içinde birçok  türü mevcut. İğne ile yapılan mezoterapi yöntemi, ses dalgalarından yararlanılarak incelme sağlayan yöntem, lipokavitasyon yöntemi gibi zayıflama yöntemleri  bayanlar ve erkekler içinde hizmet vermeye başladı. Vücüdumuzda bütün olarak zayıflama sağladığı gibi özellikle bölgesel olarak yerleşmiş kilolarda oldukça etkilidir.

Kısacası insanoğlu için senelerdir çeşitli yöntemler üretilmektedir. Görülüyorki kilo problemi var oldukça da zayıflama yöntemleri giderek artmaya devam edecektir. Eminiz sizinde kilolarınzıdan şikayetçi olduğunuz dönem yada dönemler yaşadınız veya yaşamaktasınız. Yukarıda saydığımız yöntemlerden bir yada birkaçını denemişsinizdir. Ama şunu belirtelimki önemli olan sağlıklı ve kalıcı zayıflayabilmektir. Saydığımız yöntemlerden doğru beslenme ve egzersiz en iyi yöntemdir. Fakat her türlü egzersizi denemenize ve doğru beslenmenize karşın bazı yağlardan kurtulamadıysanız size bölgesel zayıflama yöntemlerini öneriyoruz. Bu zayıflama yöntemleri size mutlaka sonuç verecek istediğiniz bedene kavuşmanızı sağlayacaktır. En kısa zamanda deneyimlemeniz ve farkı yaşamanız dileğiyle.

 

GÜZELLİK UZMANLIĞINDA ZAYIFLAMA

güzellik uzmanlığı kursu – zayıflamak

Zayıf olmak her şişman insanın en büyük hayallerinden biri. Çevrelerinde gördüğü arkadaşları, akrabaları, tanıdık yada tanımadık birçok zayıf insandan bir tanesi olmak ister. Zayıflamak kişilerin destek almadan, kendi başlarına başarmaları güç bir süreçtitr. ޞişman kişiler kilo fazlalıklarını vucutlarından atmak, ince bir görüntüye kavuşmak için aylarca hatta senelerce çaba sarf ederler. Zayıflamak onlar için çile haline dönüşür. Kişiler böyle güçte olsa zayıflarlar ama önemli olan doğru ve sağlıklı zayıflamaktır. Önemli olan kalıcı kilo vermektir.

Günümüzde teknolojinin ve biliminde gelişmesiyle çok fazla zayıflama yöntemi ortaya çıkmıştır. Bu yöntemler her kişide aynı etkiyi vermeye bilir. Önemli olan size uygun zayıflama yöntemini seçmenizdir. Kimi insan sadece diyet yaparak zayıflayabilirken kimi insanda ne kadar yediklerine içtiklerine dikkat etsede bir türlü kilolarından kurtulamaz. Kimi egzersiz ve spor yaparak zayıflarken kimi insan her türlü sporu denemesine rağmen  zayıflayamaz. Bu gibi durumlarda genellikle teknolojinin devreye girdiği zayıflama aletleri ortaya çıkar. Bu aletler kimi zaman bütün olarak zayıflamak isteyen kimi zamanda bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişileri bu isteklerine doğru götürmektedir.

Eğer kilolarınzıdan şikayetçiyseniz sizde denemediğiniz yöntemleri gözden geçiriniz. Geleneksel yöntemlerden sonuç alamayan birçok kişi yeni nesil yöntemlere yönelerek başarıya ulaşmaktadırlar. Artık çevrenzideki zayıf kişilere imrenerek bakmak sizin içinde tarih olabilir. Hayal ettiğiniz vücut ölçüleri ile hayal ettiğiniz giysileri giymek o kadarda uzak değil. Zayıflamak zor bir dönemdir. Bunu kolayştırmak ise sizin elinizde yeni yöntemleri denemeden zayıflamaktan vazgeçmeyin. Mucizelere tanık olmak için artık beklemeyin. Hadi! Herkese zayıflamak nasıl olurmuş gösterin.

 

ESTETİSYENLİK KURSLARI

Estetisyenlik Kursu — Zayıflama

Özellikle bayanlar zayıflama konusunda oldukça tecrübelidir diyebiliriz. Dış görünüşüne önem veren ve birkaç kilo dahi olsa kilo almış olan bayanlar bu fazla kilolardan kurtulmak için zayıflama yöntemlerine başvurur.

Zayıflama yöntemi olarak adlandırabileceğimiz bir çok yöntem olsa bile, çoğu kişi diyet yaparak ve spor yaparak ideal kilolarına ulaşmayı amaçlar. Ancak zayıflama isteği ne yazık ki bazen sağlığımıza dikkat etmememize sebep olur ve kısa zamanda çok kilo verdirmeyi vaat eden diyetler uygulanır. Bunların sonucunda zayıflama görülmesi beklenirken bu gerçekleşmez ve belli bir süre sonra kişi daha çok kilo almaya devam eder. Zayıflamak için diyetisyenlere, spor salonlarına gidip danışabileceğiniz gibi evde kendinize sağlıklı ve doyurucu bir menü hazırlayıp kendi diyet listenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ancak sağlığınızı tehdit etmemesi gerekliliğini kesinlikle unutmayın.

Zayıflama için aslında uygulanabilecek belkide en etkili çözüm yolu; dengeli ve düzenli beslenmedir. Bu şekilde kişi sağlığını koruyabileceği gibi daha sağlıklı besinler tüketerek zayıflayabilir. Herkes yeterli çabayı ve inancı gösterdikten zayıflayabilir. Eğer diyetlerin yeterli gelmediğini düşünüyorsanız, başlangıç olarak haftanın 3 günü ek olarak spor yapabilir. Zayıflamanızı hızlandırabilirsiniz. Sporla birlikte daha çok enerji yakarak vücudunuzda depolanmış yağlardan kurtulabilirsiniz.

 

Estetisyenlik Kursu  — Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflamanın anlamı sadece vücudun bir bölgesinde istenilen zayıflamadır. Herkesin vücut şekli ve yapısı birbirinden farklıdır. Bu anlamda zayıflamak isteyen kişi kilo verirken daha çok rahatsız olduğu ve kilo yoğunluğunun daha fazla olduğu bölgeden zayıflamak ister. Örneğin geniş kalçaları olan bir kişinin ilk olarak kilo vermek isteyeceği bölge kalça bölgesidir. Bu anlamda sadece diyet yapmak kişinin bölgesel zayıflamasına yardımcı olmayacaktır. Evet yine zayıflama gerçekleşir ancak istenilen bölgeden olması çok daha büyük gayret gerektirir.

Bölgesel zayıflama için özel aletler üretilmiş olsa da kendi imkanlarınızla bölgesel zayıflamayı gerçekleştirebilirsiniz.estetisyenlik kursu konusu olarak aynı örneği ele alalım. Kişi kalçalarında biriken yağlardan ve dolayısıyla kilolardan kurtulmak istiyorsa diyet yapmanın yanı sıra bu bölgeye yönelik sporla diyeti pekiştirmelidir. Özel kalça hareketleri uygulayabilir ya da her gün düzenli olarak koşu ve yürüyüşe çıkabilir. Kalçalarını çalıştırabilecek her hareket bölgesel zayıflamanın gerçekleşmesi için yeterli olacaktır. Bölgesel zayıflama genel zayıflamadan çok daha büyük gayret gerektirir. Bu yüzden gerçekten zayıflamak isteyip istemediğinize doğru karar vermeli ve hazır olduğunuzda bölgesel zayıflama için spora başlamalısınız. Böylece kilo vermek istediğiniz bölgeye yönelik yaptığınız çalışmalarla bölgesel zayıflamayı sağlayabilirsiniz. Bölgesel zayıflamanın daha fazla gayret ve daha fazla konsantrasyon getirdiğini unutmayın.

EVDE CİLT BAKIMLARI

Cilt bakım kursu:  Evde Cilt Bakımı

Cilt bakımı uygulamaları için profesyonel uzmanlardan yardım alabileceğiniz gibi, kendi evinizde cildinizi daha sağlıklı ve ışıltılı bir hale getirebilmek adına kendi cilt bakımınızı kendinizde yapabilirsiniz.

Öncelikle günlük cilt bakımı rutininizi kesinlikle düzenli bir şekilde hergün uygulamalısınız. Böylece cildinizi kontrol altında tutabilir ve çok daha kolay birşekilde gerekli olan bakımları uygulayabilirsiniz. Sonuçta eğer sivilceleriniz giderek artıyorsa bunları azaltmak sizin için çok daha zor olacaktır. Bu yüzden günlük cilt bakımı rutininiz olan cilt temizliği, tonik ve nemlendirici uygulamalarınızı kesinlikle atlamamalısınız.

Siyah noktalar kontrol altına alınmazsa daha büyük sivileceler dönüşebilir. Bir uzmana cilt bakımı yaptırdığınızda siyah noktalarınızı, cildinize buhar tutarak yumuşatır ve daha sonra kağıt mendillere sardığı parmaklarıyla ya da bu iş için özel üretilmiş küçük deiliklere sahip olan küçük aletle siyah noktaları sıkmaya başlar. Evde cilt bakımı yapmak istiyorsanız sizinde bir şekilde siyah noktalarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Sizde bir kaba sıcak su boşaltarak başınızın üzerine bir havlu alıp yüzünüzü kaba fazla yaklaştırmadan oluşan buharla cildinizi yumuşattıktan sonra siyah noktalarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Eğer bu işlem size zahmetli geldiyse banyodan çıktıktan sonra cildiniz oldukça yumuşayacağı için aynı şekilde banyodan sonra da deneyebilirsiniz.

Evde cilt bakımı uygulamak için çeşitli markaların hazırladığı maskelerden satın alıp uygulayabileceğiniz gibi evinizde uygun malzemelerle kendi maskenizide yaratabilirsiniz. Her zamanki gibi bu maskeleri uygulamadan önce kendi cilt tipinize uygun olup olmadığınıda iyice öğrenmelisiniz. Yanlış bir uygulama cildinize sağlık katmak yerine tam tersine sebep olabilir. Evde cilt bakımı uygulamak isteyip, cilt bakımı maskesinide kendisi hazırlamak isteyenler için yulaf maskesinin tarifini paylaşalı. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maske cildinizde ki yağ oranını azalttığı için kuru ciltler tarafından uygulanması önerilmez. Cildinize canlılık ve parlaklık kattığı gibi siyah noktalarınızda da gözle görülür bir azalma yaşanır.

cilt bakım kursu

Yulafları yumuşak bir kıvama gelinceye kadar pişirdikten sonra suyunu süzüp yulafları bir kaba alın. Bu kabın içinde yulafları birkaç dakika boyunca ezin. Ilık bir ısıda olması gereken yulaf maskesini yüzünüze uygulayarak 15 dakika kadar bekleyin ve bu sürenin sonunda ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Evde cilt bakımı yapmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Bu sayede cildinizin sürekli sağlıklı ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

BİTKİLERLE CİLT BAKIMI

Bitkilerle Cilt Bakımı

Bitkilerin şifalı bir yönü olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Çeşitli bitkiler en ağır hastalıklara bile çare olmakta günümüzde. Peki artık bitkilerin faydalarının bu kadar bilincindeysek neden cilt bakımımız için de bitkileri kullanmayalım .

Bitkilerle yapılan cilt bakımı maskeleri cildinizi temizlemeye yaradığı gibi cildinizi rahatlatma özelliğinede sahiptirler.

Cilt bakım kursu nda bu konular tamamlanır.

Bitkilerde bulunan şifalı etkiler sonucunda cildinizde belli bir zaman sonunda sağlıkla parlamaya başlar. Her bitkinin kendine has bir iyileştirme özelliği olmasından dolayı farklı cilt sorunları için farklı bitkilerle cilt bakımı uygulanabilir. Günümüzde bitkilere verilen değer sayesinde heryerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu bitkiler cilt problemlerinize bir çözüm olabilir. Bitkilerle cilt bakımı uygulayabilmeniz için farklı bitkilerin şifalı sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

ADAÇAYI : ޞifalı etkileri sayesinde belkide herkesin bildiği en çok kullanılan bitkidir adaçayı. Soğuk algınlığı gibi hastalıklarda dahi kullanılan ve kişiyi rahatlatan bir özelliğe sahip olan adaçayı aynı şifalı etkiyi cildinizede sağlıyor. Adaçayı kullanılarak hazırlanan maskeler kullanabilirsiniz. Ya da daha da kolayı kaynar suyun içine atılan adaçayı yapraklarının bir süre bu suda bekletilmesinden sonra bu suyu drek olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Adaçayı hücrelerin yenilenmesini sağladığı gibi cildinizin elastikiyetinide arttırır. Bu bitkiyle cilt bakımı yaptığınız takdirde sivilcelerinizden kurtulmakta çok kolay olacaktır.

ALOE VERA : Yıpranmış olan ciltleri onarmak için ünlü markaların dahi kullandığı Aloe vera, cildinizi onararak cildin ihtiyacı olduğu kadar nemlenmesinide sağlar. Aloe vera ile özellikle maske hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz.

ÇAY: Ülkemizde en yoğun olarak kullanılan içeceklerden biride çaydır. Ama herkes çayın faydalarından haberdar değildir. Bitkilerle yapılan cilt bakımlarında çayın yeri kesinlikle yadsınamaz, yağlı bir cilt yapısına sahipseniz çaydan bir tonik hazırlayarak her gün bunu cildinize uygulayabilirsiniz. Çay yapraklarının cildinize sağlayacağı güzellik kesinlikle dikkat çekici olacaktır.

Bitkilerin şifalı etkilerinden sizde yararlanmak istiyorsanız mutlaka cilt bakımlarınızda bitkilerden yararların. Bu bitkiler sayesinde kesinlikle sağlıklı bir cilde sahip olacağınıza emin olabilirsiniz.

 

CİLT LEKELERİ

CİLT LEKERİ

Cilt lekeleri ciltte bulunan menalosit hücrelerinin, menalin pigmentini salgılaması sonucunda bunların üst üste cilt üzerinde birikmesinden meydana gelir. Buna birçok etken sebep olur. İnsanların genetik yapıları, maruz  kaldıkları güneş ışınları, kullandıkları yada maruz kaldıkları kimyasal maddeler, hormonal tabletler, akne lekeleri, gebelik dönemi, doğumsal faktörlerin  ortaya çıkması gibi durumlarda lekeler oluşmaktadır. cilt bakım kursu nda bu konular ayrıntılandırılır.

Lekelerin oluşması bu nedenlerden kaynaklanır.

 

Bu lekerlerden korunmanın yöntemleri lekeye neden olan faktöre göre değişir. Fakat en basit leke olan güneş lekesinden korunmanın yolu günlük olarak cilt tipinize uygun koruyucu faktörü yüksek olan güneş koruyuculu kremler kullanmaktır. Bu kremlerin faktörleri 50 faktör olmalı ve ultra viyole a ve b özelliğini içermelidir. Ayrıca bu güneş kremlerini sadece yaz aylarında değil kış ayları boyuncada evlerimizden çıkmadan önce mutlaka vucudumuzun açık yerlerine, özelliklede yüzümüze uygulamalıyız. Hem zararlı güneş ışınlarından yüzümüzü koruyarak leke oluşumunu önlemiş oluruz hemde yaşlanma etkilerini geçiktiririz. Ayrıca yaşlılık nedeniyle oluşabilecek lekelere karşıda önceden önlemizi cilt bakım kursu  almış oluruz.

Bunun dışında genetik yapıları nedeniyle ciltlerinde leke oluşan kişiler toplumumuzda mevcuttur.  Bu genetik nedenden dolayı kişilerde çiller meydana gelebilmektedir. Böyle bir problemi olan kişilere biz öncelikle güneşe maruz kalmamalarını öneriyoruz. Çünkü güneş, çillerin dahada belirgin hale gelip çoğlamasına neden olmaktadır.

 

Her ne tür lekesi olursa olsun kişi kesinlikle güneşten sakınmalı ve ayrıca solaryum gibi uygulamalarıda yaptırmamalıdır. Çünkü güneş ve bu gibi uygulamalar zaten varolan lekelerin kanserleşmesini tetikleyebilmektedir.

Sivilceler için Cilt bakımı

Sivilceler için Cilt bakımı

Genellikler ergenlik döneminde artış gösteren sivilce oluşumu ilerleyen yıllarda hormonların bir dengeye gelmesiyle azalır. Yağlı bir cilde sahip olan kişilerde ise bu sivilcelenme ergenlik döneminde olduğu kadar olmasa da belirli dönemlerde kendini göstermeye devam eder. Sivilcelenmenin önüne geçmek için en önemli şey cildin temiz tutulmasıdır. Ancak cildinizde sivilcelenme mevcut ise en iyi seçeneğiniz sivilceler için özel cilt bakımı uygulamaktır. Güzellik salonlarında uygulatabileceğiniz özel cilt bakımları olması sivilcelerinizden kurtulmanız için sağlıklı bir yoldur. Bu cilt bakımlarını diğer cilt bakımlarından ayıran en büyük özellik sivilceli ciltler için özel olarak uygulanmasıdır. Kuru ve normal cilt tiplerinde fazla karşılaşılmayan sivilce durumu yağlı ciltlerde çok daha fazla kendini göstermektedir. Düzenli olarak uygulanan sivilceler için cilt bakımı belirli bir süre sonunda ciltte oluşan sivilcelenmeleri yok ettiği gibi, düzenli bir şekilde devam etmeniz sonucunda oluşumlarıda engellenmiş olur. Eğer durumunuz bir güzellik salonunda cilt bakımı yaptırmaya uygun değilse evde de uygulayabileceğiniz bir çok doğal yöntem vardır. Bunları araştırarak evinizde uygulamayı deneyebilirsiniz. Sivilceleri azaltmak ve oluşmalarını engellemek için cilt bakımına duyulan ihtiyaç gerçekten çok yüksektir ancak eğer cildinizin temiz kalmasına özen gösterirseniz bu sivilcelenmeleri engelleyebilir ya da minumuma indirgeyebilirsiniz.

cilt bakım kursu

EVDE CİLT BAKIMI

Cilt bakımı uygulamaları için profesyonel uzmanlardan yardım alabileceğiniz gibi, kendi evinizde cildinizi daha sağlıklı ve ışıltılı bir hale getirebilmek adına kendi cilt bakımınızı kendinizde yapabilirsiniz.

Öncelikle günlük cilt bakımı rutininizi kesinlikle düzenli bir şekilde hergün uygulamalısınız. Böylece cildinizi kontrol altında tutabilir ve çok daha kolay birşekilde gerekli olan bakımları uygulayabilirsiniz. Sonuçta eğer sivilceleriniz giderek artıyorsa bunları azaltmak sizin için çok daha zor olacaktır. Bu yüzden günlük cilt bakım kursu rutininiz olan cilt temizliği, tonik ve nemlendirici uygulamalarınızı kesinlikle atlamamalısınız.

Siyah noktalar kontrol altına alınmazsa daha büyük sivileceler dönüşebilir. Bir uzmana cilt bakımı yaptırdığınızda siyah noktalarınızı, cildinize buhar tutarak yumuşatır ve daha sonra kağıt mendillere sardığı parmaklarıyla ya da bu iş için özel üretilmiş küçük deiliklere sahip olan küçük aletle siyah noktaları sıkmaya başlar. Evde cilt bakımı yapmak istiyorsanız sizinde bir şekilde siyah noktalarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Sizde bir kaba sıcak su boşaltarak başınızın üzerine bir havlu alıp yüzünüzü kaba fazla yaklaştırmadan oluşan buharla cildinizi yumuşattıktan sonra siyah noktalarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Eğer bu işlem size zahmetli geldiyse banyodan çıktıktan sonra cildiniz oldukça yumuşayacağı için aynı şekilde banyodan sonra da deneyebilirsiniz.

Evde cilt bakımı uygulamak için çeşitli markaların hazırladığı maskelerden satın alıp uygulayabileceğiniz gibi evinizde uygun malzemelerle kendi maskenizide yaratabilirsiniz. Her zamanki gibi bu maskeleri uygulamadan önce kendi cilt tipinize uygun olup olmadığınıda iyice öğrenmelisiniz. Yanlış bir uygulama cildinize sağlık katmak yerine tam tersine sebep olabilir. Evde cilt bakımı uygulamak isteyip, cilt bakımı maskesinide kendisi hazırlamak isteyenler için yulaf maskesinin tarifini paylaşalı. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maske cildinizde ki yağ oranını azalttığı için kuru ciltler tarafından uygulanması önerilmez. Cildinize canlılık ve parlaklık kattığı gibi siyah noktalarınızda da gözle görülür bir azalma yaşanır.

Yulafları yumuşak bir kıvama gelinceye kadar pişirdikten sonra suyunu süzüp yulafları bir kaba alın. Bu kabın içinde yulafları birkaç dakika boyunca ezin. Ilık bir ısıda olması gereken yulaf maskesini yüzünüze uygulayarak 15 dakika kadar bekleyin ve bu sürenin sonunda ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Evde cilt bakımı yapmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Bu sayede cildinizin sürekli sağlıklı ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

KALICI MAKYAJ UZMANI

KALICI MAKYAJ UZMANI

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişiler çoğu zaman yanlış adreslere başvura bilmektedirler. Kulaktan dolma bilgilerle harket edrek sağlıklarını riske atabilirler. Gerekli ön araştırmayı yapmadan hareket etmemek ve doğru bir kalıcı makyaj uzmanını bulmak fazlasıtla önem arz etmektedir.

Kalıcı makyaj uzmanı ararken öncelikle bu işi evlerinde yapan kişilerden kesinlikle kaçınmalısınız. Gerekli hijyenin sağlanmadığı ortamlarda çalışan bu insanlar kesinlikle kalıcı makyaj uzmanı değillerdir. Kalıcı makyaj uzmanı gerekli merciler tarafından onaylanmış kurs veya okullarda bunun eğitimini almaktadırlar. Bu kişiler bu işin teorik ve pratik eğitimini baralı ile tamamlamış ve sertifika sahibi, kalıcı makyajın tüm ayrıntılarını iyi bilen yapıya sahiptirler. Sizde kalıcı makyaj yatırmak istediğinizde uygulamayı yapacak kişiye kalıcı makyaj uzmanı olup olmadığını sorunuz. Gerekirse kendi adına düzenlenmiş olan sertifikasını görmek isediğinizi bedlirtiniz.

 

Kalıcı makyaj uzmanı kişiler, bu uygulamanın steril ortamlarda kişiye ait tek kullanımlık malzemelerle yapılacağını bilirler. Bu konuda hassasiyet gösterirler. Aksi taktirde steril olmayan malzemeler, uygulama yapılan kişinin uygulama yapılan bölgesinde birçok istenmeyen sonuçlar doğurabilir. İltihap kapmaları ve oluşabilecek yaralar gibi. Bu konuda dikkatli olmanız cildiniz ve görünümünüz bakımından çok önemlidir. Güzelleşmek için yapılan bu girişim bu gibi konulara dikkat edilmemesi halinde hüsranla sonuçlanabilir. Sağlığınız için size tavsiyemiz kalıcı makyajı kalıcı makyaj uzmanından başka hiç kimseye yaptırmamanız.

 

KALICI MAKYAJIN ZARARI VARMIDIR

Kalıcı makyaj kadınların son senlerde oldukça rağabet ettiği bir yöntem.  Her yaştan ve meslekten kadının güzelliklerine bir artı değer daha katmak için, zamandan da tasarruf sağlamak adına baş vurulan bir uygulamadır.

 

Kalıcı makyaj bu kadar yayılmaya başlarken doğal olarak akıllara acaba kişiye zararları var mıdır? sorusunu  getirmektedir. Kalıcı makyaj uazman kişiler tarafında doğru şekilde uylandığı müddetçe hiç bir zararı bulunmamaktadır. Hatta birçok fayda içermektedir. Çalışan kadınlara zaman kazandırması yoğun iş hayatı içinde koşuşturken  güzel görünme telaşına bir çözüm getirmektedir. Kaşları seyrelmiş veya dökülmüş olan kadınları estetik yönden güzelleştirerek kendilerini ruhsal olarak iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Bir takım kozmetik malzemelere alerjisi olan kadınlara yönelik bir çözüm sunarak, onlarında güzelliklerine güzellik katmalarını ve makyaj gibi sihirli bir dokunuştan mahrum kalmamalarını sağlamaktadır. Ayrıca  kaşlarında, göz kapaklarında, göz çevresinde yada dudak çevresinde bir takım yara ve izler bulunan kadınlar için uygulanarak bu yara ve izler profesyonel bir şekilde yok edilmektedir.

 

Kalıcı makyajı zararlı kılan şeyler, uzman olmayan kişiler tarafından, kaliteli malzemelerin kullanılmaması ve uygulama aletleri ile uygulama yapılan ortamın gerekli hijyen koşullarını taşımamasıdır. Sadece  hijyen koşulları sağlanmadığı sürece kalıcı makyaj uygulamsı kişilere zarar verebilir. Bunun dışında hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır.