Bahçeşehir Protez Tırnak

Bahçeşehir Protez tırnak Günümüzde Protez Tırnağın Yeri Ve Önemi

Bahçeşehir Protez tırnak merkezi bayanların yaşadığı problemleri ortadan kaldırmak ve estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla bir çok tekniği bir arada kullanır. Tırnak protezleri, renk değişimleri, soyulmalar ve kırılma gibi durumları ortadan kaldırır.

Tırnak protez uygulamaları tipe uygun protezler tırnağa yapıştırma işlemiyle, istenilen boyda ve şekillerde tırnağa şekil verme amacıyla uygulanır. Tırnağa yerleştirilen protezler törpülenerek ve jeli tırnağın iyi tutmasını hem de istenilen matlığı da oluşturmasını da sağlar. Tırnak protezi yapıldıktan sonra törpüleme uygulaması yapılır ve istenilen şekiller ile bu uygulama sona erer. Bu uygulamalardan sonra tırnak etlerine besleyici yağ çeşitleriyle masaj yapılır ve bu sayede etkileyici bir görüntü sağlanır.

bahçeşehir protez tırnak

Protez tırnak maalesef ülkemizde Avrupa ülkelerine kıyasla çok gelişmemiştir. Bunun nedeni adının fazla duyurulmaması ve protez tırnak işlemi yapılan kişilerin işini uzman kişilerin yapmamasıdır. Protez tırnak takma tırnaktan farklı bir işlemdir. Tırnak ucuna bir malzeme kullanılarak yapılan uzantıdır.

 

protez tırnağının farklı olmasının sebeplerinden ve sağlıklı olmalarından biri ise, tırnağın tümüne yapıştırılarak uygulanmamasıdır. Çünkü takma tırnaklar kendi tırnaklarınızın her yerini kapladığı için tırnağın hava almasını ve büyümesini engeller. Bu nedenden dolayı Protez tırnak olduğundan dolayı fazla tercih edilmemektedir.

 

Protez tırnak işlemi 120 dakika sürer ve gerçekleşen protezin bakımı ise ayda bir olarak gerçekleşmektedir. Ancak sorun yaşayan kişilerde bu süre daha erken yapılmalıdır. Tırnak protezi estetiğe ihtiyaç duyuluyorsa ve yaptırmak isteniyorsa kesinlikle doktor tavsiyesi ve onayı ile yapılmalıdır.

 

Tırnaklarda mantar sorunları, sedef hastalığı, tırnak boşalması, dermotolojik rahatsızlıklar gibi rahatsızlıkları olan kişilere tırnak protezi önerilmez. Ve yapıldığı takdirde sağlığa olumsuz etkileri olabilir. Tırnak işlemi bittikten sonra aseton kullanılmamalıdır. Bu durum tırnağa aşırı derecede zarar verip protezi yenileme ihtiyacını ortaya çıkarır.

 

Boya açıcı özelliklerde olan tiner gibi ürünleri kullanmak çok zararlı olacaktır. Tırnak makası kullanılmamalıdır bu durum tırnağı kalınlaştırmaktadır. Ve tırnak makası kullanıldığında tırnağın yapısını bozar. Bu işlemi yaptırmak için, kesinlikle uzman doktor ve profesyonel kişilere yaptırılması gerekmektedir. Bu uygulamayı özenle ve profesyonel kişilerle yapılan bahçeşehir protez tırnak merkezi bu işlemi gayet özenli ve kaliteli yapan mekânlardan biri olarak bilinmektedir. Bahçeşehir protez tırnak kalıcı ojeler ile ve protez tırnakların ithalatını yaparak eğitim konularında diğer güzellik salonlarına da hizmet vermektedir.

 

bahçeşehir protez tırnak uygulaması sayesinde;

 

  1. Oje sürme ve oje bozulması sıkıntıları ortadan kalkacaktır.

 

  1. Uv cihazlar ile oje sürülüp 2-3 hafta boyunca tırnakta kalır ve gayet bakımlı durma özelliğine sahiptir.

 

  1. Hafta sonlarında ufak bakım yaptırıldığı takdirde uzun süre kullanılmaya imkân sağlamaktadır.

 

  1. Tırnak büyümesine son verilmiş olur.

 

  1. Protez tırnak bakım açısından daha görünüşlü ve parlak bir görünüm sağlamaktadır.

 

  1. Bu uygulama çok fazla ücret gerektirmeyen ve uzun sürmeyen sağlıklı ve profesyonel ekipler sayesinde daha güvenli bir şekilde uygulaması sağlanmaktadır.

 

 

 

Whatsapp Destek
Gönder