Akrilik Tırnak

Akrilik Tırnak

Akrilik Tırnak

Akrilik Tırnak Hakkında Herşey

            Akrilik tırnak diye tabir edilen tırnaklar aslında protez tırnaklardır. Protez tırnak,  tırnak yemek hastalık haline gelmiş, devamlı tırnağı kırılan ve tırnağı uzamayan kişiler tarafından kullanımı en çok tercih edilmektedir. Akrilik tırnak bayanlara özgü bir şey değildir. Akrilik tırnağı tırnak problemi yaşayan beyler tarafından da kullanılması uygun görülmüştür.

akrilik tırnak

 Akrilik tırnak nasıl yapılmaktadır?

 

Bayanlar ve bayların akrilik tırnağı en çok tercih etmelerinin nedeni ise hızlı bir şekilde donabilme özelliğine sahip olmasıdır. Protez tırnak yapımı sonrasında kişileri herhangi bir bekleme süresine maruz bırakmamaktadır. Ayrıca Protez tırnak yapımı sonrasında tırnakların ayrı bir güzel gözükmesini sağlamaktadır. Protez tırnağa yapım aşamasına başlarken ilk önce tırnağın orta bölgesinden yapıştırma işlemi ile işe başlanır.

 

Ardından akrilik tırnaklar kişinin kendi tırnağına yapıştırıcı ile sabitlenerek törpüleme işlemleri yapılır. B u işlemden sonra akriliği devreye koyarak bütün tırnak boylarına baştan sona kadar sürülür. Akriliğin sağladığı etki tek boyut haline getirmektedir. Akrilik sürüldükten sonra tırnakların üst kısmı tekrar törpülenerek tırnağın görüntüsü düzeltilir. Akrilik tırnağın yapım aşaması bu şekildedir. Protez tırnak yapımı sonrasında kalın ve güçlü tırnaklara sahip ulunur.

proteztirnak3

 Akrilik tırnaklara nasıl bakım yapmalıyız?

 

Normal tırnaklara bakım yapıldığı gibi akrilik tırnaklara da bakım yapılmaktadır. Fakat akrilik tırnaklara bakım yapabilmek için akrilik tırnakların yapımından sonra aradan iki hafta geçmesi gerekmektedir. İki hafta sonunda akrilik tırnaklar dip kısımdan tutulup yukarı doğru çıkmaktadır. Bu nedenle iki hafta sonrasında bakıma götürülerek uç kısımlarına bakım yapılması gerekmektedir.

 

 Akrilik tırnağı kendimiz çıkarmamız mümkün mü?

 

Akrilik tırnakları çıkartmak mümkündür. Fakat çıkartabilmek için bir süre beklenilmesi gerekmektedir. Eğer akrilik tırnakları kişiler kendileri evlerinde çıkartmak isterlerse ılık su içiresine aseton dökerek bir süre elleriniz asetonlu su içerisinde bekletmeniz durumunda akrilik tırnaklarınızı zorluk çekmeden çıkartabilirsiniz. Fakat akrilik tırnakları en doğru çıkarılış şekli yapılan uzman eller tarafından çıkartılmasıdır. Yapan kişi tarafından özel solüsyonlarla çıkartılmaktadır.

 

 Akrilik tırnak yaptırmanı avantajları nelerdir?

 

Akrilik tırnak yaptırmanın birçok avantajları vardır aslında. Her şeyden önce akrilik yaptırılan tırnaklar her zaman bakımlı güzel be güçlü göstermektedir. Doğru yapıldığı zaman darbeye maruz kalmadıkları sürece kolay kolay kırılmazlar. Akrilik tırnaklara sürülen ojelerde bile soyulmadan uzun süre dayanıklılığı görülmektedir. İstenilen uzunluklardan bulunan tırnak türüdür. Diğer yöntemlerle kıyaslanacak olursa daha dayanıklıdır.

 

Akrilik tırnak yapımı sırasında ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

 

Akrilik tırnak yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Öncelikle akrilik tırnak yapım aşamasında hijyen ve temizliğine e dikkat edilmediği durumlarda birçok tırnak problemleri ile karşı karşıya kalınmaktadır.. Yaparken veya çıkarırken çok dikkatli olunmalıdır. Özen gösterildiği durumlarda da tırnaklara ciddi hasar vermektedir.

 

Author Info

cigdemsarp@admin

No Comments

Post a Comment

Whatsapp Destek
Gönder